MENÜÜ

Festival FUTU MUHU 2017

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Reede, 14.07.2017
location_on EKL Muhu A.I. Kunstitalus, Muhu, Kategooria: Festival

Ajalugu on saja aasta jooksul kulgenud punktist A punkti B.
Kunsti- ja muusikafestivalil Futu Muhu 2017 esinevad kunstnikud kujutavad seda möödunud sadat aastat ühe katkematu etendusega Muhu Kunstitalus, Nõmmkülas.

Esinevad video-ja performansikunstnikud Eestist, Soomest, Venemaalt, Slovakkiast, Portugalist, Suurbritanniast. Muusikud Eestist ja Soomest.

Festivali peaesinejateks võib nimetada muusik Jimi Tenorit Soomest ja Kunst- Teater – Tsirkust Põleva Kaelaga Kirjakut Eestist.

Festival algab lahinguga, Suure Sõja uue läbimänguga. Publiku viib I Maailmasõja aegsetesse Muhuhumaa kaitselahingutesse kunstnik Hannah Harkes Suurbritanniast. Portugali kunstnikepaar tähistab aga möödunud sajandit kui ainult suurt võitude jada, Kunstnik Kaarel Kütas endise sõjaväelasena teeb toimunust oma kokkuvõtte. Neid ja kõiki teisi festivali esinejaid püüab eksitusse viia folkloristist ning rahvalaulikust, lakkamatult Muhu mändasid koov, kunstnik Mari Prekup, kes kõva ja ilusa laulhäälega hoiab omakultuuri võimalikult kaua elus ning kannab kunstifestivali sujuvalt üle muusikafestivaliks, kus esinejatenimekirja kuuluvad maailmakuulus Jimi Tenor ja peagi kuulsamadki veel Meelis Salujärv, Juhan Vihterpal ja Woldemare, Eestist.
Esinevaid kunstnikke on terve rida, ette tutvuda saab nendega FUTU MUHU kodulehel – https://www.ai-res.org/futu-muhu-artists-2017
Muu sisuline festivaliinfo samuti kodulehel olemas – www.ai-res.org

Kunstitalust ja selle sisust – Usutavalt on EKL Muhu Kunstitalu üks Nõmmküla vanemaid talukohti ja võimalik et siin juba orduajal Marcus Vstalle talu oli…
Kunstitalu asetseb Muhu saare põhjarannikul, tänapäeva mõistes maailma äärel. Siinses vaikses rannakülas asuvas arhailises keskkonnas oleme mõtteliselt tagasi Eesti algupäras, meie omakultuuri allikal.

Muinsuskaitsealustele hoonetele märgitud aastanumbrid kinnitavad aja ning progressi peatumist talus aastal 1901..
Saabudes Kunstitallu leiate end ajamasinas milles ees laotub infoväli, kus ei ole teavet ei modernismist ega sotsialismist, kapitalismist ega sõdadest…Progressist, spordist ega kunstiajaloost…Televisioonist, tarbimisest ega inimõigustest…
Siinsel pangapealsel on endiselt isandaks vaikus ning kupjaks loodus. Köler oli Peterburis, kohe kohe lahkub alatiseks linna eestlastest kunstnike teine laine ning 20. sajand võtab hoogu üles..

Festivali toetab EV100 kunstiprogramm Sada kunstimaastikku.

Kell 17.00. EKL Muhu A.I. Kunstitalus, Nõmmkülas, Muhu saarel

Pilet broneerimisel 5 EUR, alla 7 aastased külalised tasuta.
Broneerimine ja asukoht siin – https://www.ai-res.org/futu-muhu-booking
Ostes pileti toetate esinejaid.

Ootame külalisi kõikjalt Eestist, olete väga teretulnud.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL