MENÜÜ

Meestekonverents

Laupäev, 17.11.2018
Spa hotell Meri, Kategooria: Konverents
,

Saaremaa esimene, EV 100 pühendatud meestekonverents on jagatud kolmeks omaette valdkonnaks – füüsiline, vaimne ja sotsiaalne. Füüsilise all räägime toitumisest ja liikumisest. Sotsiaalse all käsitleme alkoholismi, koduvägivalda, peresuhteid, üksikvanemlust ja muud. Vaimse teema all räägime sõltuvustest. Kui palju aga räägime ja mõtleme sellele, et need teemad on jäämäe tipp ja aastatepikkuse käitumise, suhtumise, stereotüüpide ja hoiakute tagajärg?

Kuidas teha nii, et mehed elaksid kauem ja oleksid eluga rohkem rahul? Keskendume meestekonverentsil sellele, mida mehed arvavad, kuidas käituvad ning millises hoiakute ja ootuste keskkonnas nad igapäevaselt elavad.

Mees on see, kes ei nuta, on tugev ja peab end füüsiliselt pidevalt proovile panema, tal ei ole emotsioone, ta on kalkuleeriv ja põhimõtteliselt purunematu. Mehe ülesanne on tuua leib lauale, võidelda vaenlastega ja kui ta sellega hakkama ei saa, siis parem astugu rivist välja. Kas jääme rahule seletusega, et mehed on lihtsalt nii loodud ja kromosoomid panevad olemuse paika – määravad, kui kaua ja kui õnnelikult mehed võivad elada? Või vaatame, mida saab ära teha kultuurist, hoiakutest ja eelarvamusest tuleneva sotsiaalse survega?

Maailma tähtsaima mereriigina oleme siin Saaremaal koostööusku, meestekonverentsi korraldades teeme koostööd Saaremaa Vallavalitsusega, SA-ga Leinatamme Fond, Kuressaare Haiglaga ja kohalike ettevõtjatega.

Peaasi, et Saaremaa mees, ükskõik mis vanuses, saaks sõnumi- on võimalusi, on vahendeid, kui on teadlikkus ja soov oma tervise ja toimetuleku eest hoolt kanda ning keegi ei pea jääma oma murega üksi. Koos oleme tervemad.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL