MENÜÜ

Rukkimaarjapäeva seiklusrännak

Laupäev, 18.08.2018
Mihkli Talumuuseum, Kihelkonna, Kategooria: Muu
,

Seiklusrännak on vahva võistkondlik üritus, mis ühendab endas kaardi järgi liikumise, võistkonna liikmete nutikuse, osavuse ja koostööoskuse ning Eesti rahvakalendri tähtpäevad.

Seiklusrännaku võistluslikuks eesmärgiks on koguda etteantud aja (4 tunni) jooksul võimalikult suur punktisumma ja kultuuriliseks eesmärgiks tähistada meie esiisade jaoks olulisi rahvakalendri päevi.

Nelja tunni jooksul läbib iga võistkond enda koostatud raja, millelt võib leida lisaks traditsioonilistele kontrollpunktidele ka nuti-ja väepunkte.

Nutipunktides pannakse proovile võistkonna nutikus ja teadmised ning väepunktides läheb vaja eelkõige jõudu, osavust, kiirust ja võib-olla ka veidi julgust. Just nutipunktides olevad küsimused ja mõistatused sooviksime siduda Eesti Vabariigi 100 aastaga ehk siis harida inimesi meie ajaloo osas.

Rukkimaarjapäeva seiklusrännaku start ja finiš asub Kihelkonna lähedal paikneva Mihkli Talumuuseumi õuel. See seiklusrännak tuleb kindlasti kõige rahvuslikum ning vanu eestlaste traditsioone meenutav. Teisalt pakub augustikuine Saaremaa ja eriti just Kihelkonna ning Tagamõisa poolsaare kant ka erakordseid looduselamusi.

Lubame, et ka sellel rännakul ei tule seiklustest puudu, aga enamus nendest on natuke teise suunitlusega, kui ülejäänud seiklusrännakute seiklused.

Rukkimaarjapäeva seiklusrännaku rada kulgeb Saaremaa muistetel aladel jõudes välja Miku Metsapargi vanu aegu ning kombeid meenutavate radadeni.

Kiirelt kulgejad võivad koguda rännaku vältel ca 30-40 jooksu-kõnnikilomeetrit. Rahulikumad ja väiksema orienteerumiskogemusega seiklejad leiavad ka ca 10 – 15 kilomeetri läbimisel piisavalt põnevaid lisaülesandeid ning jalgradade läheduses asuvaid orienteerumispunkte.

Kell 13:00

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL