Suvel on Saaremaal mönus!
241 sündmust on tulemas 6393 sündmust on toimunud

TeatriKino – Teispool lootust

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

Teisipäev, 20.06.2017 / Kuressaare Linnateater / Kategooria: Kino

Söelaeva trümmis saabub Helsingisse noor süürlane Khaled (Sherwan Haji), kes otsib oma kadunud õde taga. Samal ajal ja samas linnas otsustab oma senisele abielule ja karjäärile lõpu teha keskealine soomlane Wikström. Kui immigratsioonikeskusest põgenenud Khaled satub restorani juurde, mida Wikström üritab üles töötada, leiavad mõlemad teineteisest tuge, ehkki toimetulekuks tuleb mõnest seadusest mööda hiilida.

Nukker komöödia „Teispool lootust“ sadamalinnade triloogia teine film, milles Kaurismäki vaatleb elu ja ühiskonda väikese inimese tasandilt nagu ikka. Ei langeta ta poliitilisi otsuseid ega mõista kohut religioonide üle, vaid teeb ligimeste hüvanguks seda, mida ise oskab ja armastab. „Teispool lootust“ on ühtekokku just nagu filmis pakutav heeringasuši – traditsiooniliste väärtuste kaitsjat võib see esialgu heidutada, aga armastusega ja koonerdamata lisatud vasaabia võtab temalgi silma heldimusest märjaks.

Khaledi kehastab Damaskuses sündinud näitleja ja muusik Sherwan Haji, kes asus 2010. aastal Soome elama. Teisi peategelasi kehastavad Kaurismäe ammused lemmikud: Sakari Kuosmanen, Kati Outinen, Ilkka Koivula jt.

Aki Kaurismäki noppis filmiga Berliini filmifestivalil Berlinalel parima režissööri Hõbekaru tiitli.

Kestvus 1h 38min
Žanr: komöödia, draama
Subtiitrid: eesti, vene

Kell 19:00

Saaremaasuvi.ee