MENÜÜ

Tervisekonverents vähipatsientidele ja nende lähedastele

Laupäev, 27.10.2018
Spa hotell Meri, Kategooria: Konverents
,

Kuigi vähk on peamisi surma põhjuseid Eestis, ei ole keskses tervishoiupoliitikas täna ühtegi vähispetsiifilist eesmärki, mida tahetakse saavutada. Eestis puudub aastas 2015 riiklik vähistrateegia, mis hõlmaks vähiennetust, vähi varast avastamist (k.a. sõeluuringud), vähihaigete aktiivravi ning ka toetus- ja taastusravi. Eesti on seega üks väheseid riike Euroopas, kus puudub kehtiv vähistrateegia või riiklik tegevusprogramm. Kriitilise tähtsusega on seega leevendus- taastus- ja järelravi kättesaadavuse parandamiseks teavitada elanikkonda sõeluuringutest, tervise säilitamise viisidest, enesekontrollist. Eesti Põhjamaadest oluliselt madalam osalusprotsent sõeluuringutes tuleneb vähesest teadlikkusest, Saaremaa kontekstis kindlasti ka sõeluuringute logistikast.

Saare maakonnas puudub võimalus saada vähiravi, mistõttu on siinsed vähipatsiendid oluliselt keerulisemas seisus kui mandril elavad patsiendid. Soovime tervisekonverentsiga tõmmata tähelepanu Saaremaale ja saarlastest patsientide olukorrale, kohalikul tasandil olemasolevatele leevendus-, taastus- ja järelravi võimalustele, kaasame Saaremaaga seotud esinejaid, räägime nii ravist, ennetusest kui ka uuematest ravisuundadest. 30-40% vähijuhtumitest on seotud inimese tervisekäitumisega ja et aidata neid vältida, räägime ka füüsilise ja vaimse tervise hoidmisest.

Maailma tähtsaima mereriigina oleme siin Saaremaal koostööusku, tervisekonverentsi korraldades teeme koostööd kohalike ettevõtjatega, Kuressaare Haiglaga, Eesti Vähiliiduga ja Saaremaa Vallavalitsusega.

Peaasi, et Saaremaa inimene, ükskõik mis vanuses, saaks sõnumi- on võimalusi, on vahendeid, kui on teadlikkus ja soov oma tervise eest hoolt kanda ning keegi ei pea jääma oma murega üksi.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL