MENÜÜ

Vaiba heegeldamine Kuressaares

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

Laupäev, 21.10.2017
Saare Kehastuudi, Kategooria: Õpituba
,

Vaiba heegeldamise õpituppa on oodatud kõik need, kes soovivad selgeks saada vaiba heegeldamise põhitõed ja kasulikud nipid! Soovin, et kõik, kes töötoas osalevad, lahkuksid sealt ilusate ja kvaliteetsete vaipadega ning omistaksid endale teadmised, mis lihtsustaksid iseseisvat heegeldamist. Õpitoas valmib igaühel mõnus, paks ja jalgu paitav mustriline vaip!

Teemad:
Õpime ära tundma ebakvaliteetset tööd, näitan teile põhilisi vigu, mis vaiba heegeldamisel tehakse. Õpetan neid vältima.
Millised mustrid on vaiba heegeldamise jaoks sobilikud ja millised mitte? Kus kohast leida mustreid, heegeldatud vaiba pilte?
Räägime, millisest materjalist on mugav vaipa heegeldada ning millele tuleb tähelepanu pöörata, kui valite vaiba jaoks materjali.

Räägime heegelnõela valikust – mida tuleks jälgida. Milline heegelnõel on vaiba jaoks sobilik, milline mitte. Kuidas ära tunda, millal hakkab vaip lokkima ja millal on õige aeg mõned read üles võtta ja uuesti proovida. Õpetan lokkimise vastast heegeldamistehnikat. Samuti räägime abivahenditest mustri lugemiseks ning ridade jälgimiseks.

Igaühele koju kaasa meeldetuletusjuhend ja korrigeeritud mustrileht!

Juhendaja käest on võimalik tellida endale vajalik ergonoomilise käepidemega heegelnõel (nr 12 või nr 15- vastavalt heegeldaja käetugevusele ning materjali paksusele). Samuti pakub juhendaja omalt poolt kvaliteetset vaibamaterjali- valikus on LOODUSVALGE (vanavalge). Oma soovidest palun registreerimisel teada anda, kuna materjal tellitakse personaalselt ning ülemäära õpituppa kaasa ei võeta!

Kaasa:
1. Nr 12 heegelnõel või sularaha, et juhendajalt osta (6 euri tk) – anna registreerumisel teada. Nr 15 heegelnõela kasutuse otsustame kohapeal koos osalejaga ning seda saab osta juhendajalt (8 euri tk).
2. Vaiba heegeldamise materjal (kes soovib loodusvalget materjali juhendajalt, peaks soovist teada andma (5.50 eurot kilo) ning kes tuleb oma materjaliga, peavad arvestama, et vajadusel tuleb enda materjal topelt keerata). Soovi korral saab ka materjali kaasa osta (rullid 5-10 kilosed!). Ühele pooliku mustriga vaibale läheb 6-9 kg materjali, mis tuleks välja osta, kuna rulle poolitama ei hakata. Täismustriga vaibale läheb kuni 20 kg materjali. (vaata pilti)
Kuna muster on nii universaalne, siis vaiba diameetrid on samuti soovi korral väga erinevad. Kõige pisema vaiba saab sellest mustrist teha 1 m ning kõige suurema diameetriga vaip võib ulatuda lausa 2,50 m kanti. Kohapeal konsulteerime igaühega personaalselt vaiba soovitud suurusest.

Tase: vajalikud heegeldamise algoskused ehk siis põhiliste silmuste heegeldamine peaks olema selge või lühikese ajaga meeldetuletatavad.

Aeg: 5 tundi

Koht: Saare Kehastuudio- Tallinna 11, Kuressaare linn, Saaremaa

Osalustasu: 40 euri, millest 10 euri on ettemaks koha tagamiseks õpitoas ning 30 euri juhendajale kohapeal sularahas. (+ juhendajale kohapeal heegelnõela ja materjali tasu sularahas). Pärast registreerimist saadetakse Sulle ettemaksu tasumise juhend.
Osalustasu sisaldab ka väikest niksi-näksi.

Registreerimine: Facebookis „Käsitöö nikerdused“ postkastis või e-mailil tootuba@online.ee
Kõik materjali ja heegelnõela soovid ning lisaküsimused palun esitada samuti eelpool nimetatud aadressidel.

Töötuba toimub piisava arvu osalejatega.
NB! Kuna jalatsid tuleb ära võtta, palume soovi korral kaasa võtta vahetusjalatsid!

Näeme saarel!

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL