MENÜÜ

Aianduskursus

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Kolmapäev, 17.04.2019 18:00
location_on Saaremaa Kunstistuudio Loomekeskus Lossi 5, 93818 Kuressaare, Kategooria: Seminar

Sel kevadel toimub taas meie populaarne aianduskursus, seekord kolmapäeviti ja ühel laupäeval aedades ja aiandites.
Kursusele on oodatud kõik, keda huvitab aia kujundamine ja planeerimine. Lisaks teoreetilisele osale on võimalus koos juhendajaga planeerida, kujundada, arendada oma konkreetset aeda ja koduhoovi.

1. 10.aprill kell 18.00 – Õueala planeerimine ja tsoneerimine. Aiaplaani kujundamine

Aia asukoht, hoonete paiknemine krundil. Olemasoleva olukorra hindamine. Aia planeeritavad sihtotsarbed. Ületatavad ja ületamatud piirangud. Paiknemine ilmakaarte, valitsevate tuulte ja õhuhoovuste suhtes. Mikrokliima ja pinnavormid. Valgus ja vari. Pinnase ja põhjavee eripärad. Peamised aiastiilid ja nende valimine või kohandamine vastavalt keskkonna võimalustele. Taimede perspektiivsed mõõtmed valitud asukohas.
Valitud aiaplaani koostamise alustamine ja olemasoleva krundi analüüs.

2. 17.aprill kell 18.00 – Väikevormid ja eriotsarbega aiad.

Maastiku liigendamine väikevormide ja istutusaladega. Erineva funktsiooniga aiaosad. Variseinad, varikatused, tugimüürid jm viisid aia liigendamiseks. Aktsendipunktid aias. Valgustus aias. Veesilmad, mänguväljakud, puhkealad, õueköögid ja majandustegevus aias. Lapsed, vanurid ja turistid aias.
Aiaplaani koostamise jätkamine, arutelu.

3. 24.aprill – Taimede kliima ja mikrokliima. Saaremaal katsetamist väärivad eksootilise taimed

Taimede valimine erinevatesse aiastiilidesse, erinevatele pinnastele, varju, kuiva, niiskesse, tuulisesse, kivisesse või mõnda muusse probleemsesse asupaika. Istutusala kohandamine ebasobiva mullatüübi või asukoha puhul.Taimesoovitused erinevatesse tingimustesse.
Erinevate vähelevinud taimede kasvatamine Saaremaal ja neile tingimuste loomine kasvataja kogemuse põhjal. Taimehaigused, nende äratundmine ja tõrje.
Kogemuste vahetamine, arutelu, aiaplaani koostamise jätkamine.

4. 11. või 18.mai, laupäev – Taimevalikuga tutvumine Kuressaare aiandites ja aedades

Kloostrimetsa (Kudjape) aiand, Sikassaare aiand, Naabriaed. Aedade täpsed asukohad selguvad hiljem. Rohevahetuse võimalus.

Ootame ka kursuselt osavõtjatelt teemasid ja küsimusi, mis neid konkreetselt huvitavad ja millest võiksime kursusel rääkida

Kursuse tasu on 49.-. Makstes korra kaupa on kursuse tasu 16.-/kord.
Vajalik etteregistreerimine – info@kunstistuudio.ee või tel. 4533748

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL