MENÜÜ

Avatud talude päev

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Pühapäev, 23.07.2017
location_on üle Saaremaa, Kategooria: Muu

23. juulil 2017 kell 10:00-17:00 toimub kolmandat korda üle-eestiline avatud talude päev.

Sind ootavad nii suuremad farmid kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ekskursioonid, töötoad ja veel palju põnevat. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid. Avatud talude päev annab hea võimaluse näha, kuidas kasvab kodumaine toit ja mida kujutab endast üks tänapäevane talupidamine või põllumajandusettevõte.

Millal sa viimati said kitsega tõtt vaadata või proovida kombaini rooli istuda? Tule 23. juulil maale, siis saad.

Saaremaal osalevad:

Orbu talu – Leedri küla, Lääne-Saare
Andruse mahe- ja turismitalu – Rahtla küla, Mustjala
Mustjala Mustard – Pahapilli küla, Mustjala
Saarte Jahimeeste Selts – Kaheküla, Lääne-Saare
Metsa Johani talu – Laadjala küla, Lääne-Saare
Uustla ökotalu – Meedla küla, Lääne-Saare
Saksa Talupood – Kiratsi küla, Lääne-Saare
GoodKaarma Seebikoda ja Aiakohvik – Kuke küla, Lääne-Saare
Riido Ökotalu – Vaivere küla, Lääne-Saare
Ranso talu – Vanamõisa küla, Pihtla
Pihtla õlleköök – Pihtla küla, Pihtla
Ideafarm – Tagavere küla, Orissaare
Koplimäe Mahetalu – Uuemõisa küla, Pöide
Tihuse Hobuturismitalu – Hellamaa küla, Muhu

Töötoad/tegevused taludes

Mustjala Mustard – Sinepi valmistamise töötuba “Tee oma sinepit”
kell 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 . Maksumus 5.00 eurot inimene. Kohvik. Talutoodete degusteerimine ja talutoodete kaasamüük

Kadakasiirupi talu Leedri külas, Orbu Talus
Igal täis tunnil alates 11.00 toimub talutuur. Tutvustame talu, kadakasiirupi toodete tutvustus ja degusteerimine. 12.00-14.00 Sepipaja ees kaseviha valmistamise õpituba – 2.-/inim. Kel soovi, saab omale kadaka kehakoorija teha. Töötuba 3.-/inim (toimub jooksvalt). Avatud on Orbu Talu Musiom, muinasjututuba, kohvik, võimalus osaleda orienteerumismängus “Fotojaht Leedris”.

Andruse mahe- ja turismitalu
Talu tuur peremehega! Miniloomaaed (kitsed, lambad, koerad, vutid, kanad, mägiveised jm.), talu tehnika, näomaalingud lastele! Käsitöö õpitoad (lastele ja suurtele)- looduskosmeetika, paku trükk jne. Nõelravi ! Kohal on legendaarne nõelraviarst Heino Tiik, kes jagab oma raamatule ”Nõela vägi” autogramme ning paneb soovi korral nõelu. Puhvet- süüa ja juua ning saab kaasa osta, degusteerimine erinevatele lambaliha toodetele. Rannavolle turniir algusega 13.00. Küünipidu algusega 18.00 – kohal on bänd Maasikad. Pidu on TASUTA!

Koplimäe Mahetalu
Avatud Talukohvik ning talu tegevuste tutvustus.

Tihuse Hobuturismi talu
Platsiringid lastele, Kalessisõit. Kohvikus suupisted .

Ranso talu
Talu ajaloo,loomade ja tehnika näitamine. Suitsutatud loomaliha maitsmine ja müük.

Riido Ökotalu
Talu tutvustus. Loomade/lindude vaatlemine Võimaldame sõita erinevate masinatega. Avatud väike kohvik, kaasa on võimalik osta erinevaid talutooteid

Metsa Johani talu
Talu tegevuse, tehnika ja loomade tutvustus. Pool-looduslikud kooslused. Talu toodangu tutvustus, kaasa ostmise võimalus, tellimine.

Ideafarm
Toodete ja töövõtete tutvustamine, degusteerimine. Kosutavad suupisted ja joogid. Tooteid saab kohapeal maitsta ja kaasa osta.

GoodKaarma Seebikoda ja Aiakohvik
Pakume huvilistele lühitutvustust oma tegemistest, samal ajal on avatud Kingipood ja Aiakohvik koos päikeseterassiga. Kell 13.00 ja 15.00 algavad seebipätside valmistamise õpitoad (kuni 15 osalejale korraga). Sel päeval on õpitoad tasuta – kes ees, see seepi teeb.

Saarte Jahimeeste Selts
Jahiseltsi tegevuse tutvustamine . Ulukiliha toodete tutvustus, degusteerimine ja müük. Paadilaenutus Suurlahele. 10.00-15.00 võimalus lasketiirus lasta (tasuline),

Saksa Talupood
Pakume lühitutvustust oma poe tegemistest . Avatud pood, jäätisekohvik, töötab Suitsukoda (maasuitsuliha) . Õuealal saab uudistada loomi. Kell 12.00, 14.00 ja 16.00 toimuvad jäätise valmistamise töötoad. Maksumus 3.50 inimene- vajalik eelregistreerimine.

Uustla Ökotalu
Talutegemiste tutvustus- saad tutvust sobitada liivakarva piimalehmade- ja vasikatega ning uurida talutehnikat. Värske talupiima, kartulite jm. talutoodangu kaasaostmise võimalus.

Pihtla õlleköök
Võimalus pruulmeistri juhendamisel tutvuda õlle valmistamise tooraine, seadmete ja protsessiga ning näha oma silmaga, kus toimub tradtitsioonilise Saaremaa taluõlle tootmine. Toimub kaks tasuta tuuri Pihtla õlleköögis algusega kell 12 ja kell 14.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL