MENÜÜ

Estonian Dream Big Band / Mustjala festival 2019

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 20.07.2019 18:00
location_on Saaremaa Sadam 93613 Mustjala, Kategooria: Festival

L 20.07.2019 kell 18.00 Saaremaa süvasadam

ESTONIAN DREAM BIG BAND

Kunstiline juht ja dirigent Siim Aimla

Kontserdil kõlavad armastatud eesti heliloojate muusikapalad ja legendaarsed dzässistandardid.

Estonian Dream Big Band (EDBB) on ainus professionaalsetest muusikutest koosnev Eesti džässorkester. EDBB asutati 1998. aastal ning 2018. aastal tähistab orkester oma 20. tegevusaastat. EDBB põhieesmärgiks on arendada džässmuusika kultuuri Eestis ja esindada Eesti džässi välismaal.

Välisreisidel on esinetud Venemaal, Leedus, Rootsis, Hiinas ja Soomes.

Oma tegevusaastate jooksul on EDBB teinud koostööd paljude džässimaailma tippude nagu Kurt Elling, New York Voices, Randy Brecker, Tim Hagans, Dee-Dee Bridgewater, Vadim Eilenkrieg, Frank Foster, Viktoria Tolstoi, Bob Mintzer ning kodumaiste staaridega nagu Raul Sööt, Lembit Saarsalu, Paul Mägi, Hedvig Hanson, Kaire Vilgats, Riho Sibul, Sofia Rubina, Heini Vaikmaa, Hendrik Sal-Saller, Liisi Koikson, Susanna Aleksandra.

Külalisdirigentideks on käinud Örjan Fahlström, Petri Juutilainen, Ray Anderson, Jukkis Uotila, Jukka Linkola. EDBB mängib nii klassikalist bigband’i muusikat, kui ka modernset džässi ja kaasaegset muusikat. Uusi teoseid ja arranžeeringuid on tellitud näiteks Raul Sööt’ilt, Tõnis Kõrvitsalt, Mirjam Tallylt, Ülo Krigulilt, Ülo Mälgandilt. Alates 2010. aastast on orkestri kunstiliseks juhiks Siim Aimla.

https://www.facebook.com/estoniandreambigband

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL