MENÜÜ

Üleriigiline Koidula etluskonkurss

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 27.01.2018
location_on Aavikute majamuuseum, Kategooria: Muu

2018. aastal möödub 175 aastat Lydia Koidula sünnist. Väärikaks Eesti Vabariik 100 sündmuseks ja Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele päädib finaalvõistlusega emakeelepäeva eel, 10. märtsil 2018 Pärnus Koidula muuseumis.

Konkursi osavõtjate sõelumist eelvoorudes korraldavad eesti kirjanike muuseumid alates jaanuarikuust paikkondades. Saaremaa eelvoor toimub Kuressaares, Aavikute majamuuseumis (Vallimaa 7) 27. jaanuaril kell 12.

Konkursist osavõtja peab olema vähemasti 18 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda poolt vabalt valitud eesti autori looming.

Konkursi finaalis hindab esinemisi kolmeliikmeline professionaalidest žürii, kus vähemalt üks liige peab olema tegevnäitleja või luuletaja. Finaalvõistluse züriis osalemiseks on nõusoleku andnud luuletajad Triin Soomets ja Kaupo Meiel ning näitleja Jaak Johanson, kes määravad, kellele kuulub konkursi võitja auhind Lydia Koidula pastell- portreemaal (autor Vello Paluoja) ning kõik esinevad ka oma uudisloominguga osavõtjatele.

Konkursi eestvedajaks on Koidula muuseum koostöös Eesti Kirjanike Muuseumide Ühinguga ja patrooniks on poetess Triin Soomets.
Lisainfo: GSM 5286522 / Elmar Trink elmar@pernau.ee
www.parnumuuseum.ee/koidula
www.kirjanikemuuseumid.ee

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL