MENÜÜ

Jüri Kuuskemaa keskaegsete toitude ja toitumistavade töötuba

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Neljapäev, 07.09.2017
location_on Saaremaa Muuseum, Kategooria: Muu

Saaremaa Toidufestivali raames korraldab Saaremaa Muuseum keskaegsete toitumistavade õhtu. Tuntud ajaloolane Jüri Kuuskemaa vestleb Kuressaare piiskopilinnuses keskaegsetest toitumistavadest ja võimalustest, nii ülikute, kui lihtrahva hulgas. Räägitakse pidusöökidest ja igapäevasest toitumisest, millised olid keskajal toiduvalikud ja söömisharjumused.

Kohapeal toimub keskaegsete toitude degusteerimine. Vestlust ilmestab vanamuusikaansambel Tiiu Maripuu juhendamisel.

Pilet: 10 € / 1 inimene

JÜRI KUUSKEMAA on eesti staarkunstiajaloolane. Ta on rahvusvaheliselt hinnatud giid ja turismireiside juht. Kuuskemaa on avaldanud rea muinsuskaitse- ja ajalooteemalisi raamatuid ning teinud raadiosaateid, sageli kirjutab ta arvamuslugusid ajalehtedesse. Kuuskemaa on praegu Eesti kõige tuntum kunstiteadlane. Ta on nagu ühemehebänd, keda soovija saab esinema kutsuda – ainult et Kuuskemaa pole üheööliblikas nagu poptäheke Tiiu. Tema etteasted lähevad aastatega paremaks. Kellel on keskaja või Tallinna vanalinna või Kadrioru kohta mõni küsimus, helistab esimesena alati Jüri Kuuskemaale. Ja Kuuskemaa kommenteerib lahkelt kõike alates reklaamifirma vanalinna kontori sisekujundusest ja lõpetades gaasilaternaid meenutavate uute viidapostidega.

Keskaegse kokakunsti raames astub üles ansambel ACCORDO, mis on välja kasvanud Kuressaare muusikakooli õpilasansamblis Rondo kaasa tegevatest professionaalsetest muusikutest. Esimest korda esines Accordoks ristitud ansambel 2017.a. Kuressaare linna teenetemärkide üleandmistseremoonial. Accordo koosneb Kuressaare muusikakooli õpetajatest , kes harrastavad teiste muusikastiilide kõrval ka 12.-17. sajandi muusikat. Ansambli liikmeskond võib varieeruda. Seekordsesse koosseisu kuuluvad Kristi Saar (fiidel, löökpillid), Karlis Saar (trompet ja löökpillid) ja Tiiu Maripuu (ajalooline harf ja plokkflöödid). Kristi Saar on Kuressaare muusikakooli viiuliõpetaja, kelle sügavam vanamuusikaalane huvi sai alguse ansamblist Rondellus. Karlis Saar on mitmekülgne vaskpillimängija ja ka varajast muusikat hästitunnetav löökpillimängija. Tiiu Maripuu on muusikakooli vanamuusikaansambel Rondo asutaja ja juht, kes on oma varajase muusika teadmised omandanud paljudel kursustel ja varajase muusikaga tegelenud üle 20 aasta.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL