MENÜÜ

Ka Bo Chan ja Age Juurikas kontsert

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Kolmapäev, 07.02.2018
location_on Kuressaare kultuurikeskus, Kategooria: Kontsert

Ka Bo Chan on vabakutseline laulja ning ta on sündinud ja kasvanud Hongkongis. Seitsmeteistkümne aastasena kolis ta USA-sse Oregoni osariiki, Portlandi linna ning laulis seal esimest korda elus kooli kammerkooris. Ta avastas, et on olemas kontratenori hääleliik ja sai inspiratsiooni King’s Singersi ansamblilt. Veljo Tormise kutsel tuli Ka Bo 1997. aastal Eestisse, Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis õppis ta koorijuhtimist Hirvo Surva ja Merike Toro ning hääleseadet Leelo Talviku juures.

Ka Bo Chan on üles astunud selliste dirigentide taktikepi all nagu Eri Klas, Olari Elts, Mikk Üleoja, Risto Joost, Jüri Alperten, Kaspars Putniņš, Vytautas Lukocius jpt.
Eriti sooja vastuvõtu osaliseks sai ta viimastel soolokontsertidel sünnilinnas Hong Kongis, 45. Hong Kong Arts Festivalil. Ka Bo on Mart Saare nimelise lauljate konkursi laureaat. Tema repertuaar ulatub vanamuusikast tänapäeva heliloojate loominguni ning kammermuusikast ooperiteni. Lisaks laulmisele on ta ka vokaalpedagoog, koormeister ja dirigent.
Age Juurikas on jõuliselt sugestiivse esitluslaadiga soolopianist ja kammermuusik, kes ühendab endas Euroopa ja Venemaa klaverimängu traditsioone.

Ta on esinenud soolokontsertidega ja kammerkoosseisudes mitmete eesti ja välismaiste tuntud interpreetidega pea kõikjal Euroopas ja Põhja-Ameerikas ning soleerinud mitmete orkestrite ees solistina (sh ERSO, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Leedu Riiklik Sümfooniaorkester, Ukraina Rahvuslik Akadeemiline Sümfooniaorkester).

Age Juurikase lemmikrepertuaar pärineb XX sajandi I poolest, huvitub ka kaasaegse muusika esitamisest. Oma kontserdikavasid kujundades on ta püüdnud ujuda vastuvoolu – mitte jääda klassikaliste paljumängitud teoste raamistikku vaid leida oma kavades alati koht värskemale ja vähemesitatud muusikale.

2018 aasta alguses ilmus temalt debüütalbum “The Soul of Fire”. Kontserdil kavas Händel, Vivaldi, Saar, Tormis jt.

Kell 19:00. Pilet 8/6€.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL