MENÜÜ

Kaire Tali ja Merike Männi gobeläänid, Peeter Kuutma vaibad

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Reede, 17.08.2018 16:00
location_on Kuressaare Kultuurikeskus, Kategooria: Näitus

Reedel, 17. augustil 2018 avatakse Kuressaare kultuurikeskuse saalis kolme vaibakunstniku Kaire Tali, Merike Männi ja Peeter Kuutma ühisnäitus. Neid kõiki võib nimetada Eesti vaibakunsti traditsioonide hoidjateks ning edasi kandjateks.

Peeter Kuutma (s 1938) elegantne ja pikaaegne vaibalooming on Eesti tekstiilikunstis ainulaadne. Tema suuremõõtmelised teosed ehivad nii Riigikogu kui ka paljude ametiasutuste ruume. Kuutmad seob teiste autoritega õpetaja-õpilase ning toetav ja tunnustav kolleegisuhe.

Merike Männi (s 1936) on olnud Eesti gobeläänikunsti traditsioonide alalhoidja üle 50 aasta. Tema tööde kütkestav kompositsioon ning värvide tundlikkus on võimendatud meisterlikult täpse teostusega ja viimaste aastate loomingut võib nimetada kuldseks – otseses mõttes.

Kaire Tali (s 1960) alustas vaibaloominguga kaasaegse gobelääni kõrgajastul kaheksakümnendatel ning on teostanud ajastu vaimus mitmeid suuremahulisi töid.Oma vaibaloomingus loob ta jätkuvalt nähtamatuid intriige: traditsiooniline põimub uuenduslikuga, dekoratiivsus ja sõnum on tema töödes ühtviisi olulised.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL