MENÜÜ

“Kapten Morten lollide laeval”

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Neljapäev, 11.04.2019 13:00
location_on TeatriKino Tallinna 20, 93819 Kuressaare, Kategooria: Kino

Kapten Morten lollide laeval (2018)

Lavastaja: Kaspar Jancis
Tootja: Nukufilm OÜ

Filmi pikkus 1h 20min
Kogupere nukufilm
Eesti keeles

Morten on uudishimulik ja leidlik poiss. Saatuse tahtel on ta sunnitud elama koos kasuvanematega, kes ei näe tema loovas tegutsemisest muud kui pahatahtlikku huligaanitsemist. Emata Morten ei ole siiski orb. Ta isa on kapten, kes töö tõttu peab suurema osa ajast merel viibima.

Morten soovib isa eeskujul samuti kapten olla. Ta ehitab endale mängulaeva, mille mehitab putukatega. Selgub, et kasuema Annal ja ta sõbral Stingeril on plaan võlgades sipleva Morteni isalt laev ära võtta. Morten peab oma isa ohu eest hoiatama, kuid siis juhtub midagi väga ootamatut. Juhuslikus kokkupuutes mustkunstnik maestro Cucarachaga muutub Morten putukasuuruseks ning satub oma mängulaevale…

“Kapten Morten lollide laeval” on Eesti filmiajaloo läbi aegade suurim rahvusvaheline koostööprojekt. Filmi lavastaja on mitmete rahvusvaheliste auhindadega pärjatud Kaspar Jancis ja see on tehtud tema enda raamatu “Seiklus Salamandril ehk Morten Viksi uskumatud juhtumised lollide laevas” ainetel. Tegelastele annavad hääle mitmed tuntud Eesti näitlejad, kelle hulgas on näiteks Priit Võigemast, Ülle Kaljuste ja Marko Matvere.

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=-wNz0PhUEug&feature=youtu.be
Piletid: https://www.piletimaailm.com/performances/89903/buy?lang=et_EE

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL