MENÜÜ

Kapten Morten lollide laeval

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Reede, 22.03.2019 14:00
location_on Kuressaare Linnateater, Saaremaa vald, Saaremaa , Kategooria: Kino

Kapten Morten lollide laeval (2018)

Lavastaja: Kaspar Jancis

Tootja: Nukufilm OÜ

Filmi pikkus 1h 20min

Kogupere nukufilm

Eesti keeles

Morten on uudishimulik ja leidlik poiss. Saatuse tahtel on ta sunnitud elama koos kasuvanematega, kes ei näe tema loovas tegutsemisest muud kui pahatahtlikku huligaanitsemist. Emata Morten ei ole siiski orb. Ta isa on kapten, kes töö tõttu peab suurema osa ajast merel viibima.

Morten soovib isa eeskujul samuti kapten olla. Ta ehitab endale mängulaeva, mille mehitab putukatega. Selgub, et kasuema Annal ja ta sõbral Stingeril on plaan võlgades sipleva Morteni isalt laev ära võtta. Morten peab oma isa ohu eest hoiatama, kuid siis juhtub midagi väga ootamatut. Juhuslikus kokkupuutes mustkunstnik maestro Cucarachaga muutub Morten putukasuuruseks ning satub oma mängulaevale…

“Kapten Morten lollide laeval” on Eesti filmiajaloo läbi aegade suurim rahvusvaheline koostööprojekt. Filmi lavastaja on mitmete rahvusvaheliste auhindadega pärjatud Kaspar Jancis ja see on tehtud tema enda raamatu “Seiklus Salamandril ehk Morten Viksi uskumatud juhtumised lollide laevas” ainetel. Tegelastele annavad hääle mitmed tuntud Eesti näitlejad, kelle hulgas on näiteks Priit Võigemast, Ülle Kaljuste ja Marko Matvere.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL