MENÜÜ

KLAVERITRIO- M.J.Kits, R.Traksmann ja R.A.Raide

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Reede, 22.03.2019 19:00
location_on Kuressaare kultuurikeskus Tallinna 6 Kuressaare, Saaremaa 93819 , Kategooria: Kontsert

pilet 4€-8€

Marcel Johannes Kits (1995) on üks tuntumaid ja väljapaistvamaid Eesti tšelliste, kes on võitnud 1. koha nii ETV telekonkursil “Klassikatähed” (2013), kui ka Eesti keelpillimängijate konkursil (2015). 2016. aastal võitis ta 1. koha Johannes Brahmsi nimelisel konkursil Austrias ning aastal 2018 1. koha George Enescu nimelisel konkursil Rumeenias.

Eelmisel hooajal esines Marcel Hiinas ja Jaapanis ning andis kontserte Iisraelis koos Jeruusalemma Sümfooniaorkestriga, Soomes Kymi Sinfoniettaga (dirigent Andres Mustonen) ja Eestis Pärnu Linnaorkestriga (dirigent Jüri Alperten). Veebruaris tegi ta debüüdi koos pianist Rasmus Andreas Raidega Berliini Konzerthausis ning märtsis andsid kontserte ka Eestis.

Sellel hooajal soleerib Marcel koos Moskva riikliku kammerorkestriga Moskvas (dirigent Andres Mustonen), George Enescu Filharmoonia Orkestriga Bukarestis (dirigent Paul Watkins), Peterburi Sümfooniaorkestriga Peterburi Filharmoonia suures saalis (dirigent Yuwon Kim) ja mängib kammermuusikat Hamburgi Elbphilharmonie suures saalis ja Berliini Filharmoonias.

Marcel Johannes Kits mängib Francesco Ruggieri 1674. aastal Cremonas valmistatud tšellol ja kasutab Prantsuse meistri Victor Fétique’i umbes 1900. aastal valmistatud poognat. Nii pilli kui poogna on tema kasutusse andnud Saksa fond Deutsche Stiftung Musikleben.

Robert Traksmann (1995) alustas viiulimänguga 4-aastaselt õpetaja Tiiu Peäske juhendamisel. 2014. aastal lõpetas Robert Tallinna Muusikakeskkooli ning alates sügisest 2014 täiendab ta end Hanns Eisleri nimelises Muusikakõrgkoolis, Berliinis, Prof. Kolja Blacheri käe all.

Roberti suuremateks saavutusteks on II koht III ESTA Eesti konkursil (2007); I koht, Tubina Ühingu eripreemia (parima Tubina sonaadi esituse eest) ja Pärnu Linnaorkestri preemia II Pärnu Viiuldajate konkursilt (2010). Samuti on ta pälvinud mitmeid auhindu koolisisesel konkursil “Con Fantasia”. Robert Traksmann on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestri, Saksa Noorte Sümfooniaorkestri (Tübingen), Pärnu Linnaorkestri, Virumaa Kammerorkestri, Haapsalu Festivaliorkestri, TMKK Keelpilliorkestri ja -Sümfooniaorkestri ees. 2015 kevadel osales Robert solistina koos oma isa Harry Traksmanniga Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni suures ühisprojektis “Aadama Passioon”.

Robert mängib koos Rasmus Andreas Raide ja Marcel Johannes Kitsega trios, millega on esinetud Eesti tähtsamates kontserdimajades ja võidetud auhindu mitmetel festivalidel. 2012. aastal saavutas trio Leedus rahvusvahelisel konkursil “Pavasario Sonata” I koha. Trioga esineti ka Jaan Räätsa 80. juubelikontserdil. Koos on käidud end täiendamas ka Francis Goutoni käe all. Robert oli aastatel 2012-2014 Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri kontsertmeister.

Robert on käinud end täiendamas meistrikursustel Ulrike Danhoferi, Florian Dondereri, Arvo Leiburi, Jüri Gerretzi, Robert Rozeki ja Ivry Gitlise juures.

Rasmus Andreas Raide (sünd 1995) alustas muusikaõpinguid seitsmeaastaselt Ell Saviaugu juures Tallinna Muusikakeskkoolis, jätkas Martti Raide klaveriklassis ning lõpetas kooli 2014. aastal kuldmedaliga. 2014. aasta sügisest jätkas ta õpinguid Karlsruhe Muusikakõrgkoolis professor Kalle Randalu klaveriklassis.

Rasmus Andreas Raide on pälvinud preemiaid rahvusvahelistel konkurssidel, sh II preemia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil „Jurmala 2007” ja „Jurmala 2010“, III preemia konkursil „Kaunas sonorum – 2011“, I koht ja eripreemia konkursil „Young Virtuoso 2013“ Riias, II preemia konkursil Musicale Europeo Citta di Filadelfia “Paolo Serrao 2017”.

Rasmus Andreas Raide on soleerinud Läti RSO, Tallinna Kammerorkestri, Narva SO, TMKK sümfooniaorkestri ja Virumaa Kammerorkestri ees. Ta on end täiendanud Menahem Pressleri, prof Arbo Valdma, prof Jurgis Karnaviciuse ja prof Francois Killiani meistrikursustel.

Ta on mänginud klaveritrios Robert Traksmanni ja Marcel Johannes Kitsega alates aastast 2005. 2012. a märtsis pälvis trio I preemia Leedus rahvusvahelisel kammeransamblite konkursil „Pavasario Sonata“.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL