MENÜÜ

KÕIK kiindumussuhtest

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Reede, 30.08.2019 10:00
location_on Kuressaare Avatud Noortekeskus Noortejaam Pihtla tee 3, 93814 Kuressaare, Kategooria: Koolitus

Koolituspäeva jooksul mõtestame lahti mõisted: kiindumusteooria, kiindumuskäitumine, trauma, kiindumushäire, kiindumussuhe ja selle erinevad mustrid; teadvustame lapse aju arengu etappe ning esmase kontakti mõju lapse arengule. Samuti käsitleme murekohti, mille vastu põrkume igapäevases töös probleemsete lastega, erinevaid tegutsemise põhimõtteid ning meetodeid ja tehnikaid, mis arvestavad lapse kiindumustausta ja annavad praktilisi oskusi käitumishäiretega lapse abistamiseks ja käitumist reguleerivaks lähenemiseks, eriti kooli- ja lasteasutuse keskkonnas.

Koolitaja Jane Jane Snaith on läbi viinud koolitusi ja teemapäevi kiindumusteooria käsitlusest lapse arengut toetava keskkonna loomisel 2015-2019 üle terve Eesti – erinevates haridusasutustes ja Rajaleidja keskustes, samuti toimetanud N. P. Rygaardi raamatu “Kiindumushäirega laps. Praktilise teraapia käsiraamat”, nii eesti kui venekeelset väljaannet, mis on MTÜ Igale Lapsele Pere välja antud tõlkeraamat, samuti tõlkinud ja toimetanud USA lastepsühhiaatri B.Perry raamatu “Poiss, keda kasvatati nagu koera”, Kim Goldingu “Sild üle rahutu vee. Jutustused, mis aitavad leida tee traumeeritud lase südamesse”, Dan Hughesi “8 nurgakivi parimate suhete vundamendis” ja Nicola Marshalli „Kiindumussuhe. Käsiraamat õpetajatele.“
Kasuvanemana on tal kogemus 2 pikaajalise paigutuse ja 4 lühiajalise paigutusega lapsega, kellest peres pikemalt kasvanud kasulastest on mõlemad juba täisealiseks kasvanud. Bioloogilisi lapsi on 2, samuti täisealised.

Jane Snaith on MTÜ Igale Lapsele Pere eestvedaja, ühingu juhatuse liige ja tugigruppide
arenguprogrammi juhendaja aastast 2012.

Koolitus toimub 30. augustil kell 10.00-16.00. Osaluspanus 15€.
Koolitus vaheldub kosutavate kohvipausidega 🙂

MTÜ SAMM-SAMMULT TARGEMAKS ja Kuressaare Perekodu ühisprojekti raames korraldatavate koolituste/loengute läbiviimist toetab 2019-2021 aastal LEADER programm. Lapsevanema haridust aitab väärtustada hea koostööpartner Kuressaare Avatud Noortekeskus Noortejaam.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL