MENÜÜ

Koolitants 2018 Saare- ja Läänemaa tantsupäev

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 27.01.2018
location_on Kuressaare Kultuurikeskus, Kategooria: Kontsert

Koolinoorte tantsufestival Koolitants tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tantsides kingitusena Eestile.

Kõigil meil on Eestiga seoses omad tunded ja lood, mida jutustada. Koolitants kutsub üles tantsuõpetajaid ja koreograafe mõtlema need lood koos tantsijatega läbi ning jagama neid oma tantsudes publikuga.

Erilist tähelepanu sünnipäeva-aastal pöörab Koolitants tantsude helikujundusele. Eesti-, laste-, kooli- ja vabatantsu žanrites on sel aastal kohustuslik kasutada eesti heliloojate loomingut ning show-, tänava-, kaasaegse jazzi ja rahvaste tantsude žanrites on see soovituslik. Eesti autorid on loonud väga palju imelist muusikat, mis sobib tantsude seadmiseks nii lastele kui ka noortele, rikkalikust muusikalisest kullavaramust kuni kaasajani välja.

Tantsufestivalil toimub sel aastal 14 maakondlikku tantsupäeva. Teiste seas on Koolitantsul suur-suur rõõm üle enam kui kümne aasta olla tantsupäevaga tagasi Kuressaares! Finaalkontserdid koos üllatustega toimuvad taaskord Eestimaa südames Paides.

Neljandat kevadet järjest toimuvad ka konkursid, et leida andekaid noori tantsijaid üleriigilisse Koolitantsu Kompaniisse ja “Tantsuhulluse” telesaatesse. Neli suurepärast inspireerivat koreograafi viivad läbi Tallinnas ja Tartus toimuvad konkursid ning sügisel annavad etendusi pea 100 tantsijat kahe tantsulavastusega. Noor tantsija, tule pane ennast proovile!

See pole veel kõik! Koolitants kutsub koos Eesti Rahvusringhäälinguga 2018. aastal Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul tantsima kogu Eesti! Kampaania “Eesti tantsib” saab avalöögi juba 31. detsembril ning kestab terve aasta. Pane oma punt kokku, vasta tantsuväljakutsele ja anna väljakutse järgmisele edasi! Paneme kogu Eesti tantsima nii nagu see Koolitantsul kombeks! Teeme seda südamega, olgu tantsužanr milline tahes.

Rohkem infot: Facebook

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL