MENÜÜ

Kuressaare 8. fotopäev

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 24.11.2018 11:00
location_on Kuressaare Edukontor, Kategooria: Õpituba

Kuressaare Fotopäev on saanud uue formaadi. Fotograafia on hetkel meie kõigi suurim hobi ja kirg – peamine on hetke ja emotsiooni tabamine.

Traditsiooniline Loodusfoto aastakonkurss, mille žürii tööd on juhtinud algusest peale Rein Maran, toimus 18. korda, vaatame üheskoos Looduse Aasta fotode 2018 võidutööde galeriid.

Osalemine kõigile TASUTA

Kell 11:00 avasõnad ja tutvustame Looduse Aasta 2018 fotoalbumit, tegevusi erinevates töötubades ja toimub registreerimine töötubadesse.

Tänapäevased digitaalsed fotoaparaadid võimaldavad palju enamat kui lihtne fotojäädvustus. Sageli on kasutusjuhendit lugedes keeruline mõista kõikide nuppude tähendusi ja funktsioone. Seepärast kasutavad paljud fotoharrastajad vaid väikest osa kaamera tegelikest võimalustest.

I AM Photograper Pro Shop tutvustab uusi fotokaameraid: Nikon Z7 ja Nikon P1000. Pärast Rene Mitt ‘i tutvustavat sissejuhatust on kõigil võimalik kaameraid uudistada ning testida. Teeme koos selgeks tähtsamad nupud, mõisted ja vaatame mõningaid lisaseadmeid, mis pildistamise lihtsamaks või huvitavamaks teevad.

TÖÖTOAD

Ruumis FOTOSTUUDIO

Kell 12.00–13.30 Stuudiofoto – Lõpeta otsimine, alusta leidmisega!
Koolitaja: fotograaf Aivar Pihelgas ( I AM Photographer Pro Shop)
Jagame näpunäiteid, kuidas nais- või meesportreed põnevalt jäädvustada. Esitleme Godoxi välke

Stuudiofoto tundub asjaarmastaja jaoks keeruline ja kulukas ettevõtmine. Soovime Sind veenda, et tänapäevase tehnika ja stuudio valgusega saab hakkama iga fotograaf, kes tunneb fotograafia algtõdesid.

Pigem vajab stuudios pildistamine loomingulist lähenemist, kui meeletut tehnilist ponnistust. Stuudiolahenduse loomine enda tarbeks pole enam see, mis ta kunagi oli. Nüüd võite stuudio luua kuhu iganes: oma koju, tänavale või metsa. Ei mingit juhtmete vedamist, ega tuhandeid eurosid maksvaid stuudiokomplekte.

Ruumis ANKUR

Kell 12.00–13.00 Sotsiaalmeediasse postitatava foto jaoks pole mõõte. Mobiiltelefoniga pildistamise võlu! Juhendaja Jaak Nilson

Õpitoas räägime telefoni seadetest, põgusalt fotograafia põhitõdedest, kompositsioonist, portreest, selfist ja paljust muustki.
Algul on esitlus rohkete piltidega, kus on kõrvuti hea ja halb pilt samast kohast või objektist. Siis tekib võrdlusmoment.
Pärast teeme mõned pildid ise ja töötleme neid telos äpiga, mis on vaieldamatult üks parimaid ning sobib nii Androidile kui iPhone-ile.
Hea koolitus sõpruskonnale, kuna fotopäev toimub laupäeval, siis miks ka mitte sünnipäeva külalistele – kõigil on telefonid ja teevad pilte ja selfisid.
Sotsiaalmeedia saite, kuhu fotosid üles riputada on palju. Praegu on populaarsemad fotokohad Flickr, Instagram ja 500px
Sotsiaalmeedia saidid muudavad automaatselt pildi mõõte, et sobitada need vaataja seadmele.

Ruumis PAAT

Kell 14.00 – 16.00 Fotojutustus – digikujutise retušeerimine – kuidas trikitada … Adobe Photoshop Lightroom CC. Juhendavad Valmar Voolaid, Lembit Michelson

Puuduvad reeglid, mis väidaksid, et maastikuvõtted peavad olema üleni teravad ja portreed tehtud väikese teravussügavusega. Palve – võtke fotopäevale kaasa mälupulgale salvestatud faile, saame koos analüüsida, mis hästi või millele pöörata tähelepanu juba objekti või sündmuse jäävustamisel.

Fotopäeva lõpetame raamatu „Praktiline fotograafia“ (Varrak, 2014) tutvustamisega ja raamatu autor Aivar Pihelgas jutustab loo, kui tähtis on suuta piltide kaudu osata jagada tunnet ja emotsiooni ka vaatajatele.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL