MENÜÜ

Kuressaare Filminädal 2017: Kino maale animatsiooni programm – Erinevad autorid

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 02.12.2017
location_on Kuressaare Linnateater, Kategooria: Kino

Kino maale on Eesti maapiirkondadele suunatud filmifestival, mis toimus 9.-29. oktoobril ja mille programme näitasid mitmekümned kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti tasuta.
Oma esimesel tegutsemisaastal sõudis festival animatsioonilainel, tehes kummarduse Nukufilmi loomingule.

Kuressaare Filminädal näitab nendest programmidest kahte.

LIIVAMEES (2013)
Pärtel Tall, pikkus 15:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Rannaliiv on iseenesestmõistetav nagu õhk, päike, elu, armastus. Jäljed trükivad liivale oma lõputuid lugusid, mis küsivad: Kas oskame väärtustada neid asju ka enne, kui need äkitselt kaovad? Kui liiv ja Liivamees on lahkunud ja Kivimees silmad avanud, kas ta jääb, või lahkub samuti?

KEEGI VEEL (1996)
Hardi Volmer/Mait Laas, pikkus 11:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Kõigis maailma rahvaste folklooris võime kohata müstilisi lugusid üleloomulikest jõududest. Kes meist poleks kuulnud lugusid päkapikkudest ,trollidest, haldjatest, metsavanadest jne. Selles filmis kohtuvad infoühiskonnast pärit skeptilised linnainimesed legendidest pärit mütoloogiliste tegelastega koomilistes ning intrigeerivates situatsioonides.

TEATRIPORGAND (2006)
Pärtel Tall, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: “Teatriporgand” jätkab südamliku absurdikomöödia žanris. Nagu ikka vajab lahendust Jänese probleem – hankida endale toidupoolist porgandi näol, mida Lumememm ei ole nõus niisama loovutama. Filmis tegevus toimub teatris, kus kulisside muutus annab võimaluse Jänese ja Lummi tegevusele erinevates situatsioonides. “Lavale sattudes valmistu rohkemaks, kui aimatagi oskad!”

JÕEHOBU JÕKSI LOOD (2002)
Andres Tenusaar, tootja 5:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Tallinnas juhtub noorte jôehobudega alati midagi… Jõehobu Jõks Jõe on suure kehaehitusega jõehobu, kes kaalub 350 kg. Ta on energilisem kui enamik jôehobusid ja teda huvitab kõik uus ja huvitav. Jôks on ka hästi sõbralik ja viisakas, kuid vahest veidi hajameelne ning seepärast juhtub mônikord äpardusi. Tema vend, Jõehobu Põks Jõe, on Jõksust veidi väiksem ja kaalub 150 kg. Ta on tark ja rahulikuma loomuga. Kui Jõksul juhtub äpardus, oskab Põks nii nôu kui jôuga abiks olla. Lastemeelsetele ja lastele suunatud animeeritud 30-st 3-minutilisest osast koosnev TV-sari ”Jõehobu Jõksu lood” on 9-aastase poisi Christopher-Johannes Staaki kirjutised jõehobude perekonna Jõe elust. “Jôehobu Jôksu lood” on lugu noorest iseseisvast Jõehobust, kes elab tegelikult Soomes aga tuleb Tallinnasse külla oma vennale Jõehobu Põksule. Jôks tahab olla oma tegemistes osav ja iseseisev. Kahjuks ei lähe aga alati kõik päris nii nagu täiskasvanutel jõehobudel ning seetôttu juhtub Jõksuga ootamatuid olukordi ning üllatavaid ja naljakate lahendustega seiklusi.

TULELAEVA KULID (2001)
Mait Laas, pikkus 10:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Merel juhtub ikka asju. Sööd parajasti oma igapäevast vôileivakest laevatekil, kui äkki ründab sind môni ahnusest paistes seljauimega hai vôi kavalnokk hiigelkajakas vôi koguni piprane torm, mis parajasti mône maitseainelaeva ümber on ajanud. Merel kohe on sedasi, ja need tormid, need on need kôikse hullemad… Kuid ometi, erinevalt teistest laevadest, peab üks laev alati merel olema – sadagu taevast vôi kivist heeringaid! Antud kolmeteist-osaline meelelahutuslik ning hariv seriaal on mõeldud. 6–12 aastastele lastele. See vägivallatu sari räägib keset tormist ja karisid täis merd ankrusse pandud tulelaevast ning seal elavatest vapratest vennikestest – Kulist ja Kuulist ning nende toredatest ja mitte-toredatest tuttavatest.

LIMONAADILUGU (2013)
Vallo Toomla, pikkus 9:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Väike Holger satub emaga kaubamajja. Ema on langenud ostlemishullusesse ja unustab väikese poisi keset ostukeskust. Õnnetu Holger kukub limonaadi juues kaunisse tumerohelisse limonaadiookeani. Holger aga ei pääse enam tagasi pärismaailma, kus ema pojakest juba taga otsib. Olles limonaadipudelis lõksus, leiab Holger sõbra, kes on teda valmis aitama.

Kell 13:00. Tasuta.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL