MENÜÜ

Kuressaare Filminädal 2018 – “Poevargad”

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 24.11.2018 18:30
location_on Kuressaare Linnateater, Kategooria: Kino

2018 a. Cannes´i Filmifestivali Kuldse Palmioksa võitja.

Neljanda jaapanlasena Cannes’i filmifestivalil Kuldse Palmioksa saanud Hirokazu Kore-eda on oma tähelepanu fokusseerinud perekonnale kui teatud ühiskondlikule mikrokosmosele, mis on üheks esimeseks sootsiumi rabedate muutuste diagnoosi kandjaks. Ka „Poevargad” algab kui rahulik lugu perekonnast, milles on ühelt poolt palju soojust ja hoolimist, ent samal ajal ka midagi hingekriipivalt kahtlast.

Osamu Shibata elab koos oma naise ja kahe lapsega kusagil Tokyo äärelinnas. Mõlemad teevad küll lihtsat tööd, ent äraelamiseks toetuvad nii nendega ühe katuse all elava vanaema pensionile kui ka hästiläbimõeldud poevargustele. Ühel päeval märkab Osamu tänaval külmetamas väikest armast kodutut tüdrukut Jurit, kelle ta samuti oma ühtehoidva perekonna hoole alla võtab. Juhuslikult märkavad selle omapärase kommuuni liikmed, et telekas räägitakse, et Juri on teadmata kadunud ja teda otsitakse taga. Peagi käivitub ootamatu sündmuste jada, mis pöörab pahupidi ettekujutuse sellest perekonnast ning toob välja vaka alla peitunud saladused ja luukered, mis seni ühtse löögirusikana toiminud koosluse laiali paiskab.

Nagu Kore-eda varasemateski filmides, on ka siin perekond peegliks ühiskonnas kiiva kiskuvatele protsessidele. Ta laotab vaataja peale kõigepealt uinutavalt mõnusa sooja teki, ent tõmbab selle seejärel järsku ja ootamatult ära, jättes vaataja vastamisi ilustamata röntgenpildiga. „Poevargad” on Jaapanis löömas publikurekordeid, ent konservatiivne peaminister Shinzo Abe jaapani kino suurmeest Cannes’i võidu puhul ei õnnitlenud, liiga häirivaks osutus tema jaoks see vaikse humanismi meistriteos.

Draama
Filmi pikkus 2h
Jaapani keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL