MENÜÜ

Kuressaare Kammermuusika Päevad – Vokaalansambel The London Quartet

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Neljapäev, 03.08.2017
location_on Kuressaare Laurentiuse kirik, Kategooria: Festival

XXIII Kuressaare Kammermuusika Päevad toimuvad 1. – 5. august 2017.

Eesti vanim ja tuntuim rahvusvaheline kammermuusikafestival “Kuressaare kammermuusika päevad” on publiku hulgas populaarne ja oodatud muusikasündmus ning kaunistab oma põnevate ja eriilmeliste kontsertidega Saaremaa kultuurisuve aastast 1995.

Neljapäev, 3. august 2017 kell 22 – CANTABILE – okaalansambel The London Quartet Inglismaalt

Richard Bryan (kontratenor)
Christopher O´Gorman (tenor)
Mark Fleming (tenor)
Michael Steffan (bass)

Kavas:
Tallis. Batten. Byrd. Arbeau. Lennon. McCartney. Offenbach. Shanklin. Brahms. Newman jt.

“Meie lemmik kooslus a cappella virtuooside seas” (BBC Radio 4)

“Üks parimaid vokaalgruppe Euroopas” (Classic FM)

Festivali ainsa vokaalmuusika kontserdi annab üks parimaid vokaalansambleid Inglismaalt – The London Quartet. Väga tiheda kontserdigraafikuga kooslus on tuuritanud üle kogu maailma – Ameerika Ühendriikidest kuni Lõuna-Aafrika, Kagu-Aasia ja Kaug-Idani välja. Nad on andnud kontserte ka sellistes kaugetes paikades nagu Fiji, Uus-Meremaa, Austraalia, Singapur, Malaisia, Hawaii, Tahiti jm. Kvartett on laulnud paljudes mainekates kontserdisaalides, esinedes ka maailma kõige prestiizhikamale publikule, sh Buckinghami Palees Tema Majesteet kuninganna Elizabeth II-le.
Ansambli repertuaar on väga lai – varasest polüfooniast kuni jazz´i ja kaasaegse muusikani. Londoni Kvartett on välja andnud kaheksateist albumit, mis on pälvinud muusikakriitikute kõrgeid hinnanguid. Nende viimane CD “Songs of Love and War” koostöös plaadifirmaga Champs Hill Records oli nomineeritud prestiizhsele USAs välja antavale CARA (Contemporary A cappella Recording Awards) auhinnale.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL