MENÜÜ

Kuressaare Kammermuusika Päevad – avakontsert

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Teisipäev, 01.08.2017
location_on Kuressaare Kultuurikeskus, Kategooria: Festival

XXIII Kuressaare Kammermuusika Päevad toimuvad 1. – 5. august 2017.

Eesti vanim ja tuntuim rahvusvaheline kammermuusikafestival “Kuressaare kammermuusika päevad” on publiku hulgas populaarne ja oodatud muusikasündmus ning kaunistab oma põnevate ja eriilmeliste kontsertidega Saaremaa kultuurisuve aastast 1995.

Teisipäev, 1. august 2017 kell 19 – AVAKONTSERT

Andres Paas (klaver) & Quatuor Varèse: François Galichet (viiul), Julie Gehan (viiul), Sylvain Séailles (vioola), Thomas Ravez (tshello) Prantsusmaa

Kavas:
Ludvig van Beethoven – Keelpillikvartett nr. 13 op 130 B-duur, Suur fuuga op 133
Johannes Brahms – Klaverikvartett nr. 1 op 25 g-moll

Mitmete kultuuripreemiate laureaat Andres Paas jätkab ka sellel aastal ilusat traditsiooni, astudes üles festivali avakontserdil. Seekord on tema lavapartneriteks prantsuse Varèse Kvarteti liikmed, kellega koos kantakse ette kontserdi peateos – Brahmsi mastaapne esimene klaverikvartett. Kontserdi esimeses pooles kõlab Beethoveni üks viimaseid keelpillikvarette, op. 130 ja suur fuuga, op. 133. Paljude mainekate rahvusvaheliste konkursside laureaat Varèse Kvartett võitis festivali kuulajate südamed juba eelmisel aastal, kui nende debüütkontserdil Kuressaares tekkis hingepuudutav ja eriline muusikaline atmosfäär.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL