MENÜÜ

Kuressaare Kunstikooli õpilaste näituse “Leonardo da Vinci jälgedes” avamine

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Neljapäev, 02.05.2019 16:00
location_on Saare Maakonna Keskraamatukogu laenutusosakond, Kategooria: Kunst

Kuressaare Kunstikooli õpilaste näituse “Leonardo da Vinci jälgedes” avamine

Neljapäeval, 2. mail kell 16.00 avatakse Saaremaa Maakonna Keskraamatukogu 1. korrusel laenutusosakonnas Kuressaare Kunstikooli kompositsiooniklassi (juhendaja Piret Männa) õpilaste näitus “Leonardo da Vinci jälgedes”, mis on pühendatud kunstniku 500. surma-aastapäevale.

Leonardo Da Vinci suri 2. mail 1519. a, kuid tema kui kunstniku, leiutaja, matemaatiku, arhitekti, loodusteadlase, astronoomi, helilooja ja kartograafi tööd imetletakse tänapäevani.

Saaremaa noored komponeerivad ja näitavad oma modernseid portreid ja figuurilahendusi niisama julgelt ja kompleksivabalt, kui seda viis sajandit tagasi tegi Leonardo da Vinci.

Lisaks eksponeeritakse vitriinides Eesti Köitekunstnike Ühenduse poolt korraldatud rahvusvahelise köitenäitus-konkursi “Väike prints” (kuraator Rene Haljasmäe) raames valminud kunstilisi köiteid. 24 professionaalse eesti, läti, leedu, soome ja rootsi köitekunstniku loomingu aluseks on Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi poolt poognatena välja antud kuulsa prantsuse kirjaniku Antoine de Saint-Exupéry (1900–1944) eesti keelde tõlgitud kultusteose “Väike prints” eksklusiivne kõrgtrükis käsitööversioon, mis trükiti vanade masinatega väikesearvulises ja numereeritud tiraažis.

Kõik huvilised on oodatud!

Info:
Piret Männa 5073487
Rene Haljasmäe 51900544

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL