MENÜÜ

Läänesaarte Kammerorkester

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Pühapäev, 29.01.2017
location_on Kuressaare Kultuurikeskus, Kategooria: Kontsert

29. jaanuaril 2017 astub avakontserdiga üles Läänesaarte Kammerorkester. Orkester koosneb saartega tihedalt seotud muusikutest nii saartelt kui mandrilt ning kaasa teevad silmapaistvad Eesti solistid. Kava on koostatud väga põnevast muusikast, mis on hüljanud tavapärase klassikalise kontserdi mõttelaadi. Muu hulgas kõlab avakontserdil ühe teose esmaettekanne Eestis.

Edoardo Narbona, dirigent
Neeme Punder, flööt

Kavas: J. Berger, V. Kioulaphides, C. Stamitz

Saartel puhuvad taas värsked tuuled!

Orkestri asutaja, dirigent ja kunstiline juht on Itaalia päritolu Edoardo Narbona. Ta on kõrgelt hinnatud kui sügava muusikatunnetusega nõudlik dirigent. Tema käe alt sirguvad kaunikõlalised ja paindlikud orkestrid, mida iseloomustavad laulev toon, kaunid fraasid ja muusika mis hingab ja elab kuulajas edasi. Pärast pikka kammer- ja sümfooniaorkestrite juhendamist üle Euroopa, kolis ta perega Saaremaale 2016. aastal. Edoardo Narbona on Terre del Nord Torino Festivali (Põhjamaade Festival Torinos, Itaalias) kunstiline juht ning I Musici di San Grato kammerorketri asutaja ja dirigent alates 2003. aastast.

Neeme Punder (flööt) on erakordselt peene muusikalise väljenduse ja laia muusikalise tegevusega Eesti interpreet. Ta on aastaid olnud varajase muusika ansambli Hortus Musicus solist, teinud kaasa ansambli kõik tähtsamad välisesinemised festivalidel ja mainekates saalides paljudel maadel. Neeme Punder on Andres Mustoneni kõrval meie üks innukamaid varajase muusikaga tegelejaid. Tema eestvedamisel on pikalt korraldatud rahvusvahelist Viljandi Vanamuusika Festivali. Samuti on ta mitmete flöödiga seotud kontsertsarjade ja festivali “Flutish Kingdom” algataja, tuntud ka kaasaegse muusika interpreteerijana ja paljude Eesti heliloojate teoste esmaesitajana ja esmasalvestajana. Ta on kaasaegse muusika ansambli Reval Ensemble liige.

Uue orkestri hooaega korraldab Läänesaarte Kammerorkester koostöös Kuressaare Kultuurivara ja Kuressaare Linnavalitsusega.

Piletid 5€ müügis Piletilevis ja Kuressaare kultuurikeskuses. Kell 15:00

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL