MENÜÜ

Lee Oskar Juu Jääb 2019

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 22.06.2019 20:00
location_on Juu Jääb Festival Muhu Muusikatalu, 94741 Hellama, Saaremaa, Estonia, Kategooria: Festival

Juu Jääb 2019 üheks kõige olulisemaks külaliseks on kindlasti elav legend Lee Oskar. Lee Oskar Fan Page Lee Oskar Harmonicas David Rotundo Des Brown Jaak Ahelik
Tuntud edulugu kirjeldav väljend – “Ajalehepoisit miljonäriks! “ – käib Lee Oskari kohta nii muusikalises kui majanduslikus mõttes. Sündinud Kopenhaagens, sai ta 6 aastaselt naabritelt kingituseks suupilli, mida hakkas harjutama ja mängima.
17 aastaselt otsustas Lee, et ainuõige koht suupilliga karjääri tegemiseks, on ikkagi USA ja liikus Euroopast New Yorki, taskus ainult väike suupill. USAs arendas Lee Oskar välja oma suupilli mudeli – Lee Oskar Harmonicas – täiendas seda instrumenti aastate jooksul ja täna leidub see pill igas muusikapoes üle maailma.
Helilooja ja suupillivirtoosina on Lee koos mänginud ja lugusid produtseerinud muusikamaailma ikoonidega: Bob Marley, Jimi Hendrix, Mick Jagger, Paul McCartney, Jim Morrison, Eric Burdon. Lee Oskar on ka Low Rider Bandi asutajaliige.
Juu Jääbil on koos Lee Oskariga laval suur koosseis. Tema õpilane – laulja ja suupilliartist David Rotundo ja Desmond Brown Kanadast ja Eesti muusikute paremik.
23. juunil annab Lee Oskar huvilistele Juu Jääbil ka suupilli workshopi ja samuti tutvustab oma maalikunsti, kuna ta on ka suurepärane maalija.

Lee Oskari üks tuntumaid hitte on kindlasti Low Rider:
https://www.youtube.com/watch?v=WeKw6c9aTJ0

Eestlaste südameid võitnud “Just Because” Eestis esitatud Kaja ja Hele Kõlari ja Radari ja hiljem A Rühma poolt nime all “Tulen saarelt”
Legendaarne band “The War” :
https://www.youtube.com/watch?v=mUMZCai4rdk

www.leeoskar.com

22. juuni õhtu avab Eesti noor talendikas lauljatar Rity Ray (aka Kristi Raias) oma bandiga ja teiseks väliskülaliseks on Reunioni saarel sündinud ja Pariisis resideeruv multitalent ja lauja Bastien Picot oma uue ansambliga AURUS.

Bastien Picot: https://www.youtube.com/watch?v=Xi51qMbUEPM

Keskööst varaste hommikutundideni toimub Jämm nimega
“Jaak Jääb”, kus peale ametlikult laval esinenud artistide asutub üles ka hulgaliselt Eesti tuntud lauljaid ja muusikuid bandiest Ultima Thule, Muusik Seif, Compromise Blue, Lament jne, mille asutajaliikmeks on olnud Jaak Ahelik, et Jaaguga koos sünnipäevajämmi teha.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL