MENÜÜ

Maalinäituse “Armastades Eestimaad” avamine

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Teisipäev, 22.01.2019 17:00
location_on Kuressaare kultuurikeskus, Kategooria: Näitus

Teisipäeval, 22. jaanuaril kell 17.00 on Kuressaare kultuurikeskuse saalis maalinäituse “Armastades Eestimaad” avamine, mille autoriks on saarlasest kunstnik Hando Henno.

Seekordsel näitusel saab näha Henno suureformaadilisi loodusteemalisi akrüülmaale.
Hando Henno on sündinud Kuressaares 1982. aastal. Ta on lõpetanud Saaremaa Ühisgümnaasiumi ning täiendanud end Kuressaare Ametikoolis infotehnoloogia valdkonnas. Oma kunstialast loometeed alustas ta varases nooruses, olles võlutud vene klassikute Šiskini ja Aivazovski maalidest ning prantsuse gravüürimeistri Dore detailsetest puugravüüridest. Noor iseõppija avas oma esimese isiknäituse Saaremaaa Kunstistuudios, olles vaid 16 aastane. Tänaseks on Hennol on olnud mitmeid isiknäitusi Eestis, mõned ka välismaal- Rootsis jm. Valdavateks tehnikateks olid esimestel aastatel pastellmaal ja pliiatsijoonistus, hiljem lisandusid guašš, akrüül ja õlivärv.
Põhiliseks inspiratsiooniallikaks peab Henno ehtsat loodust ning vahetuid muljeid metsast ja mererannast, mis kombineeruvad maalidel detailirohketeks pool-realistlikeks loodusvaadeteks. Paljudel Henno maalidel võib märgata mõjutusi kristlusest.
Lisaks maalimisele on ta aastaid kirjutanud arvutimuusikat ja programmeerinud laua- ja arvutimänge, samuti kirjutanud lihtsakoelist luulet (põhiliselt vemmalvärssi, millega on võimalik tutvuda ka selle näituse maalide juures).

Hando Henno kuulub Saaremaa Kunstiklubisse ning on osalenud oma töödega mitmetel ühisnäitustel.

Näitus jääb avatuks kuni 28. veebruarini 2019.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL