MENÜÜ

Mustjala festival 2019

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 20.07.2019 18:00
location_on Saaremaa süvasadam, Mustjala, Kategooria: Festival

Info:
MUSTJALA FESTIVAL 2019
Kirjanik Jüri Tuulik: “Saaremaa ei ole vaid geograafiline punkt
Läänemeres – Saaremaa on ka hingeline seisund, mis ei jäta neid, kes
seda tundnud, kunagi.”
Selles veendumiseks nautige rikkaliku programmiga nädalalõppu maailisel Saaremaa põhjarannikul. Teie ees on põnevad kontserdikohad, eredad esinejad, puutumatu loodus, meri, suitsulest ja koduõlu ning muidugi kadestamisväärse naljasoonega saarlased ise. Rannakaitse suurtüki laskepesas Ninase poolsaarel etendub Igor Stravinski kultusteos “Sõduri lugu”, Mustjala Anna kirikus kõlavad keelpillimuusika tähtteosed ja eesti nüüdismuusika, süvasadamas randub eesti dzässi lipulaev Estonian Dream Big Band, Tagaranna kadakate vahel ja rannavallidel õhkavad meie väljapaistvad poeedid, Kihelkonna kirikus hüüab Eesti vanim orel.
Kohtumiseni Mustjalas!

L 20.07.2019 kell 18 Saaremaa süvasadam
ESTONIAN DREAM BIG BAND
Kunstiline juht ja dirigent Siim Aimla

Kontserdil kõlavad armastatud eesti heliloojate muusikapalad ja legendaarsed dzässistandardid.

Estonian Dream Big Band (EDBB) on ainus professionaalsetest muusikutest koosnev Eesti džässorkester. EDBB asutati 1998. aastal ning 2018. aastal tähistab orkester oma 20. tegevusaastat. EDBB põhieesmärgiks on arendada džässmuusika kultuuri Eestis ja esindada Eesti džässi välismaal. Välisreisidel on esinetud Venemaal, Leedus, Rootsis, Hiinas ja Soomes. Oma tegevusaastate jooksul on EDBB teinud koostööd paljude džässimaailma tippude nagu Kurt Elling, New York Voices, Randy Brecker, Tim Hagans, Dee-Dee Bridgewater, Vadim Eilenkrieg, Frank Foster, Viktoria Tolstoi, Bob Mintzer ning kodumaiste staaridega nagu Raul Sööt, Lembit Saarsalu, Paul Mägi, Hedvig Hanson, Kaire Vilgats, Riho Sibul, Sofia Rubina, Heini Vaikmaa, Hendrik Sal-Saller, Liisi Koikson, Susanna Aleksandra. Külalisdirigentideks on käinud Örjan Fahlström, Petri Juutilainen, Ray Anderson, Jukkis Uotila, Jukka Linkola. EDBB mängib nii klassikalist
bigband’i muusikat, kui ka modernset džässi ja kaasaegset muusikat. Uusi teoseid ja arranžeeringuid on tellitud näiteks Raul Sööt’ilt, Tõnis Kõrvits’alt, Mirjam Tally’lt, Ülo Krigul’ilt, Ülo Mälgand’ilt. Alates 2010. aastast on orkestri kunstiliseks juhiks Siim Aimla.
https://www.facebook.com/estoniandreambigband/

Pääsmed Piletilevis ja tund enne algust kohapeal (tasumine ainult sularahas)

info: mustjalafestival.ee


Saaremaasuvi.ee

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL