MENÜÜ

Muuseumiöö “Öös on mänge”

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 20.05.2017
location_on Saaremaa, Kategooria: Muu

Üle-eestiline muuseumiöö toimus 20. mail 2017. Aasta suurima Eesti muuseume ühendava ettevõtmise teema on sel korral inspireeritud laste ja noorte kultuuriaastast.

Üritused Saaremaal ja Kuressaares:

Kuressaare linnus

Kuressaare loss muutub muuseumiööl mängude lossiks. Mängima on oodatud nii suured kui väikesed. Mängime eri ajastute mänge, alates muistsete eestlaste ja viikingite mängudest kuni nõukaaja ja tänapäeva mängudeni välja. Pillimänguga täidavad lossi Kuressaare muusikakooli õpilased.

Kuressaare linnus on 20. mail 2017 tasuta avatud 18.00–23.00 (sissepääs kuni 22.30).

Mihkli talumuuseum

Kas teadsid, et nõukogude ajal askeldasid Mihkli talumuuseumi õuel hoopis kolhoosnikud? Vana talu oli nimelt muudetud Viki küla kolhoosiks “Viiking”. Muuseumiööl läheme ajas tagasi ning külastajaid võtavad taluõuel vastu kogenud pioneerijuhid, et toonast kolhoosiaega tutvustada ning pioneeride mänge koos mängida.

Mihkli talumuuseum on 20. mail 2017 tasuta avatud 18.00–22.00.

Aavikute majamuuseum

Eesti kuulsaima keelemehe Johannes Aaviku kodus saab muuseumiööl end proovile panna keelemängudes ning kuulda maja perenaise juhatusel lähemalt Aavikute elust ja töödest.

Aavikute majamuuseum on 20. mail 2017 tasuta avatud 17.00–22.00.

Angla Tuulikumägi ja Pärandkultuurikeskus
Sajandivanusel tuulikumäel muuseumiööl maastiku- ja mälumäng iidsete tuulikute ja pärandkultuurikeskuse tundmaõppimiseks. Vaatleme, milliseid mänge mängivad meie koduloomad ja-linnud.
Ootame muuseumiöö külalisi osalema tuulikumäe öömängus alates kella 20:00-st. Mängus saavad osaleda nii võistkonnad (pered, sõpruskonnad) kui ka üksiküritajad. Mängurada läbitakse tuulikumäe orjenteerumiskaardi alusel. Liikudes kaardil märgitud punktide järgi ootavad Sind põnevad väljakutsed. Öömängude ajal on avatud Angla koduleiva tuba, kus saab maitsta kohalikke suupisteid, keelekastet ja meie leiba.

Kaali paekivi- ja meteoriitikamuuseum
Müstilise Kaali kraatri vahetus läheduses toimub mäng poliitilistel teemadel “Poliitilised mängud Saaremaal kaasajal ja minevikus”. Diskussiooni algus 19:00. Avatud muuseum ja Kaali trahter.

Muhu Muuseum
Muhu Muuseumi muuseumiöö programm 2017 “Öös on mänge”. Sel aastal viime muuseumiöö läbi Muhu keskuses Liiva külas! Kell 18 kontsert Muhu Katariina kirikus, kus esinevad koorid. 20 -21 erinevad mängud Muhu Noortekeskuse juures. 21 – 23 aardejahi mäng Muhu Katariina kirku ümbruses.

Ruhnu muuseum
Mängime vanu mänge!

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL