MENÜÜ

Muusika- ja luuleõhtu “Valitud elud”

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Esmaspäev, 29.10.2018 18:00
location_on Saare Maakonna Keskraamatukogu lugemissaal, Kategooria: Kontsert

29. oktoobril kell 18:00 toimub Saare Maakonna Keskraamatukogu lugemissaalis muusika- ja luuleõhtu „Valitud elud“ luuletaja Triin Soometsa ja muusiku Tiit Borni esituses.

Triin Soomets on luuletaja ja prosaist. Ta on üks omapärasemaid eesti luuletajaid, võimsa metafoorika ja isikupäraseste keelemängudega. Soometsa luulet iseloomustab võime tuua kokku vastandlikke nähtusi: kehalisust ja abstraktsust, intiimsust ja filosoofilisust. Oma maailmanägemuse ja tundliku inimtunnetusega avardab Soomets ka lugeja maailmataju ning arusaamist elust ja iseendast.

Triin Soomets on avaldanud üle kümne luuleraamatu. 2012. aastal hakkas ta avaldama luulet lastele ning kirjutama fantaasiarikkaid ja mõistujutte meenutavaid lühijutte. 2013. aastal võitis Soometsa luulekogu „Asjade omadused“ Eesti Kultuurkapitali luuleauhinna.

Tema luuletused on pälvinud kahel korral Juhan Liivi luuleauhinna (2000. aastal luuletuse “Sulle ma kingiksin sydame …” ja 2009. aastal “Surm ei möödu meist” eest). 2010. a määrati talle Ivar Ivaski stipendium. Triin Soomets on on esitanud oma luulet televisioonis ja paljudel avalikel üritustel, ka rahvusvahelistel luulefestvalidel.

Tiit Born on muusik ja laulja, kes mängib lummavalt kitarri ning kasutab oma loomingus tuntud autorite luulet. Kitarrimänguga tegi ta algust juba 12-aastaselt. Tema õpetajateks on olnud Ivar Kadak, Nevil Blumberg ja Peep Ojaveski.

Elukutselise muusikuna teeb Tiit Born kaasa mitmete artistide saatebändides, kuid ta esineb ka üksi. Ta on avaldanud kaks sooloplaati: “Tähetüdruk” (2003) ja „Ennustan sulle, armas” (2015). Eelkõige meeldib Tiidule viisistada kodumaiseid ja enda tehtud tekste. Triin Soometsa loomingut viisistab ta alates 1990. aastast.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL