MENÜÜ

Näituse “UNE NÄGU” avamine

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Kolmapäev, 25.01.2017
location_on Kuressaare Raegalerii, Kategooria: Näitus

Unenägudes on peidus nii mõndagi huvitavat, ehkki me neid igapäevaselt tähele ei pane. Inimene magab kolmandiku oma elust. Selle kolmandiku veedame imelistes, fantastilistes ja kohati lausa kummalistes maailmades. Ärgates, igapäevasesse normaalsusesse tagasitulles, võib just läbielatud uni peast pühitud olla lausa sekunditega. See ei vähenda tõsiasja, et paik millest teid just välja tõmmati oleks kuhugile kadunud!
Unes on võimalik kõik. Näiteks: saab olla kes iganes; näha tulevikku; valmistuda surmaks; saada ideid; isegi lõbutseda.
Näitus UNE NÄGU viib sürreaalsetele ning psühhedeelsetele unenäoradadele. Ammutades inspiratsiooni küll samast allikast, toob kumbki kunstnik vaatajateni omanäolise maailma.

Kadi Grassi maalid ja visandid on pilguheit tema unenägudesse. Teadlikku unenägemist (ingl k lucid dreaming) harjutades on tal tekkinud hulk detailseid kirjeldusi uneruumis nähtust.
Seda kogemusel põhinevat ”dokumentatsiooni” on autor oma töödel jäädvustanud. Unekogemuste säilitamine, üles joonistamine ja selle läbi nii enesesse kui reaalsusesse sügavamalt vaatamine treenib unemälu. Unenäod muutuvad selgemaks ja kontrollitavamaks, avardub teadvus . See paneb uskuma, et meie ühiselt kogetav “pärismaailm” on vaid väike osa suurest pildist.

Sander Raudsepp käsitleb oma teostes ideed, kus kogu maailma loomine toimub tegelikult meie endi peas: keel, ideed, mõtted – need kõik loovad ümbritsevat, käega katsutavat füüsilist reaalsust. Me ise oleme oma õnne ning ka oma kannatuste isandad. Reaalsus seguneb unenäoilmaga ja vastupidi. Kui me ise maailma ei loo, siis võib-olla oleme väljamõeldis hoopis kellegi teise unenäos.

UNE NÄGU 26.01-21.02 2017
maalid, visandid, keraamilised skulptuurid

AVAMINE: kolmapäeval 25. jaanuar, 2017

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL