MENÜÜ

Õhtu süüria toitude ja süüria muusikaga

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Pühapäev, 29.07.2018 17:00
location_on Nöges, Pihtla, Kategooria: Festival

Pühapäeval, 29. juuli õhtul toimub Saaremaal Pihtlas asuvas kohvikus “Nõges” süüriateemaline õhtu! “Nõgeses” valmistavad sel õhtul toite täna Eestis elavad süürlased Alaa, Heba ja Omar. Pakume värskeid falafleid, dolmasid ja suussulavat baklava-nimelist maiust! Süürlased õpetavad, kuidas valmistada hummust ning baba ganoushi nimelist eelrooga.

“Nõgeses” kõlab sel õhtul ka süüria muusika, mida esitab Süüriast pärit muusik Obaida, kes täna samuti Eestis elab.

Üritusesele tuleb oma tööst süüria sõjapõgenikega rääkima ka Saaremaalt pärit Hille Hanso, kes juba mitmeid aastaid elab Türgis Istanbulis. Hille on eksperdina kaasatud nii MTÜ Mondo kui MTÜ Eesti Pagulasabi Lähis-Ida projektidesse, mille eesmärgiks on leevendada Süüria sõjapõgenike olukorda naaberriikides.

Süüria õhtu kohvikus “Nõges” ja kõik pakutavad toidud sel õhtul on tasuta. Kuna aga osavõtjate arv on piiratud, siis palume huvilistel end registreerida saates e-kirja aadressil mirjam@jmk.ee.

Süüria õhtu kohvikus “Nõges” toimub projekti “Saame tuttavaks!” raames. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL