MENÜÜ

Õhtuõpe Mihklis: Söödavad taimed looduses

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Neljapäev, 13.06.2019 18:00
location_on Mihkli Talumuuseum Saaremaal Mihkli Talumuuseum Saaremaal, 93401 Viki, Saaremaa, Estonia, Kategooria: Koolitus

TASUTA ÕHTUÕPE MIHKLIS!!!

LOENG “Metsikute taimede söömisest Eestis” Oliver Parrest (MSc Taimeökoloogia). Ülevaade Eesti metsikutest taimeliikidest, mida on võimalik söögiks tarvitada. Kust leida, mida proovida, kuidas süüa.

LOENG “Traditsiooniline aiatagune toidulisa” Mari Lepik (PhD taimeökoloogia, pärimuskultuuri spetsialist). Metsikute taimeliikide toiduks tarvitamise tavadest Eestis ja eeskätt Saaremaal. Hädaleivast maitseroheliseni, õllelisandist karjapoisi maiuspalani.
**************
Maitseid täis JALUTUSKÄIK talumuuseumi ümbruses – metsikute maiuspalade degusteerimine ning juhatus lihtsamate söödavate liikide äratundmiseks.
***************
MAITSEME teesid ja muudki suupärast!
OOTAME võimalusel ka osalejatelt loodusandidest omatehtu kaasavõtmist-jagamist.
***************
Tiia Trolla (Vanaema Aed) on kohal ning MÜÜB, VAHETAB maitse-, ravimtaimi ning põliseid taluaiataimi. Arveldamine sularahas!

Kui Sul on aias huvitavaid vanu sorte (ilutaimed, köögi-juurviljad jms), siis tule jaga neid Tiiaga. Eriti toredad on nn “lugudega” taimed!!

P.S!! Palun anna meile (mihkli@saaremaamuuseum.ee) teada, kui soovid, et Tiia tuleks 14.juunil just Sinu aia taimedega tutvuma. Kui mõne taime nime ei tea, siis ära muretse, Tiia aitab!!
Täitsa niisama! 🙂
**************
INFO JA EELREGISTREERIMINE: mihkli@saaremaamuuseum.ee või +372 522 7479

Koolitust toetab SA KIK projektist „Rahvusparkide kultuuripärandi õppepäevad aastatel 2018-2019“

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL