MENÜÜ

Oratorio gala / Maailma vaimulik klassika

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Kolmapäev, 18.07.2018
location_on Laurentiuse kirik, Kategooria: Kontsert

Algus kell 20:00

Kavas G.B.Pergolesi, G.F.Händel, J.S.Bach, Tosti, A.Gretšaninov. Aariad Lääne-Klassika suurvormidest, spirituaalid, vene vaimulik muusika.

Esinevad Natalia Birjukova (metsosopran, Venemaa Teeneline kunstnik, Mihhailovski teater, St. Peterburg)

Maria Petrov (sopran, Tallinn),

Ene Salumäe (orel, Tallinn)

Natalia Birjukova lõpetas aastal 2000 Sankt-Peterburgi N. Rimski-Korsakovi nim. Konservatooriumi tunnustatud ooperilaulja Irina Bogatšova lauluklassis. Natalia Birjukova on Venemaa Teeneline Kunstnik ja St. Peterburi Rimski-Korsakovi nim. Konservatooriumi õppejõud. Alates 1996.aastast on Natalia Birjukova Mihhailovski Teatri solist. Tema repertuaari kuulub hulgaliselt ooperirolle ( Carmen, G.Bize „Carmen, Ljubaša N. Rimski-Korsakov „Tsaari mõrsja“, Kontšakovna A. Borodini „Vürst Igor“ , Krahvinna, P.Tšaikovski „Padaemand“, Kabanihha L. Janatšek „Katja Kabanova“ ja paljud teised). Samuti kuuluvad tema repertuaari G.Verdi „Reekviem“ ja hulganiselt kammerlaule.

Maria Petrov lõpetas aastal 2015 klassikalise laulu magistratuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (õpetaja Taimo Toomast). Varem on ta omandanud bakalaurusekraadi dotsent Anu Kaal lauluklissis. Alates aastast 2007 on ta ansambli Orthodox Singers laulja ja solist. On osalenud solistina paljudes ooperi- ja kammermuusika projektides ning on esinenud sooloesinemistega Eestis, Rootsis, Poolas, Belgias ja Venemaal. Tema repertuaaris on valdavalt kammermuusika ja suurvormid: J. S. Bach’i, G.F. Händel’i, W.A. Mozart’i, G.Pergolesi, Urmas Sisaski ja paljude teiste heliloojate suurteosed. Laulja pidevalt täiendab oma vokaaloskusi meistrikursustel Venemaal ja Euroopas.

Ene Salumäe on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia ja Helsingi Sibeliuse Akadeemia koorijuhtimise, kirikumuusika ja oreli erialal ning täiendanud klavessiini, oreliimproviseerimise ja varajase muusika alal. Eesineb regulaarselt kodu- ja välismaal solisti ja kammermuusikuna erinevate vanamuusikaansamblite, kooride, solistide ja orkestritega. Salumäe on tegutsenud organist-koorijuhina mitmetes kogudustes Eestis ja Soomes, oreli- ja kirikumuusika õppejõuna TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ja EELK Usuteaduse Instituudis ning laste oreliõppe propageerijana ja orelikursuste pidajana Eestis ja Soomes. Ta on olnud mitmete kirikumuusika-alaste ettevõtmiste initsiaator ja korraldaja ning kontserdisarjade kunstiline juht.

Piletid 10.- /5.- on müügil PILETILEVI müügipunktides ja enne kontserdi algust kohapeal.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL