MENÜÜ

Pawel Pawlikowski uus film “Külm sõda”

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Kolmapäev, 23.01.2019 19:00
location_on TeatriKino, Kategooria: Kino

Info:
Lavastaja: Pawel Pawlikowski
Osades: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc
Riik: Poola, Suurbritannia, Prantsusmaa
Levitaja: Garsu Pasaulio irasai

Draama. Romatnika. Muusika
Filmi pikkus 1h 28min
Poola, prantsuse jt. keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.
Alla 16 a. keelatud

Filmilavastaja Pawel Pawlikowski (pälvis 2013. aastal parima võõrkeelse filmi Oscari linalooga „Ida“) toob nüüd ekraanile ainulaadse filmi „Külm sõda“, millele on juba osaks saanud rahvusvaheline tunnustus: tänavusel Cannes’i filmifestivalil sai see auhinna parima lavastajatöö eest, Euroopa filmiauhindade jagamisel võitis koguni 5 laureaadi tiitlit (sh. parim film). Film on äratanud suurt tähelepanu ja kogu maailma mainekad filmifestivalid võistlevad õiguse eest seda näidata.

See armastusballaad on juba arvatud kinoajaloo kõige ilusamate filmide hulka. „Külm sõda“ kuulub ühte ritta niisuguste kuulsate klassikaliste filmidega nagu „Casablanca“.

Filmikriitikute arvates on see kirglik ja sügav film suurest armastusest. See kajastab traagilist ajalooperioodi, kui stalinistlik valitsussüsteem haaras Poola oma mõjusfääri. Rahval jäi üle kas uuele võimule alistuda või vastu hakata – teades, et eriteenistused hakkavad neid jälitama.

See lugu räägib mehest ja naisest, kes kohtusid „sobimatul“ ajal ning püüavad võita külma sõda – mitte võideldes, vaid oma südametes. Kaks noort armastavad teineteist Poolat ja Pariisi eraldavate müüride kiuste. Noormees on nukrameelne erak, kes mängib virtuoosselt Chopini. Neiu on lummava häälega temperamentne kaunitar. Saatuse keerdkäikudest hoolimata armuvad nad teineteisesse. Ent 1960. aastate külm sõda purustab kõik unistused. Neid lahutavad kaugus ja vaenulikud ideoloogiad, kuid Zula ja Wiktor püüavad meeletut kirge alal hoida.

„Külm sõda“ on romantilise ja nostalgilise armastuse lugu, mis kestab kaks aastakümmet. Selle armastuse teel on palju ohtlikke pöördeid. Zula ja Wiktori elus on täitumata jäänud unistusi, tabamatuks jäänud õnne ja mõistmist, et nad ei suuda teineteisest lahus olla, kuid kokku saada on ületamatult raske.

Pawel Pawlikowski kinematograafiline poeem sarnaneb Hollywoodi 1940. ja 1950. aastate film noir’ga. Ka see film on must-valge, tunda võib sigarihõngu, kuulda jazzi. Asjatundjad peavad võimalikuks, et „Külm sõda“ võidab Oscari.

Kinodes alates 18.01.2019

Piletid: https://www.piletimaailm.com/performances/87966/buy?lang=et_EE

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL