MENÜÜ

“Põrunud aru õnnistus” – Külateater tuleb külla

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Esmaspäev, 10.09.2018 19:00
location_on Kuressaare Linnateater, Kategooria: Teater

Taritu Tubateater esitleb:”PÕRUNUD ARU ÕNNISTUS”Autor: Hugo Raudsepp / Väino Uibo
Lavastaja: Väino UiboLavastaja V. Uibo: “Hugo Raudsepa näidend „Põrunud aru õnnistus” 1931. aastast on poliitiline komöödia, mis võtab ühel hetkel lausa farsi mõõtmed. Tõsi küll – lavastaja on teinud siin kõvasti kärpetööd. Palju ära võtnud, aga midagi ka juurde pannud. Seega, kolmevaatuselisest näidendist on saanud ühevaatuseline lavastus!
Miks seda pea-aegu sajandivanust näidendit tänapäeval vaatajale pakkuda? Leian, et põhjus peaks olema piisavalt ligitõmbav. Ja see põhjus on – äratundmise rõõm!
Kompromissitud erakondade kemplemised võimu pärast toovad esile tuttavad paralleelid tänapäevaga. Raudsepp leiab, et taolisele verbaalsele vägivallale, mis ületab antud näidendis lootusetult soliidse asjaajamise piirid, saab lõpu teha vaid inimpsüühika totaalne muutmine. Need võimuihalejad peavad väga kõvasti põrutada saama, et inimeseks olemise tõeliste väärtuste juurde teed leida!
Siitmaalt kisub tegevus juba farsiks…”Osades: Toivo Prostang, Kai Prostang, Harald Tõru, Marko Vakrõm, Aili Salong.Etenduse pikkus 1 tund.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL