MENÜÜ

Pühapäev Spordiga

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Pühapäev, 25.11.2018 11:00
location_on Kuressaare Spordibaasid, Kategooria: Lastele

Stardib Pühapäev Spordiga 11. hooaega!

11. hooajal on oodatud osalema lapsed, kes on sündinud 2008 ja hiljem ning nende vanemad, vanavanemad.

I etapi võistlusaladeks on 2014-2017. sündinutel kaugushüpe ja 60m jooks, 2008-2013 sündinutel kaugushüpe ja 60m tõkkejooks, emadel-isadel kuulitõuge.

AJAKAVA:
10:30 Registreerimine (avatud kuni kl 12:45)
11:00 Nooremate vanuserühmade (2014-2017 sünd.) soojendus
11:15 Nooremate vanuserühmade (2014-2017 sünd.) 60m jooks ja kaugushüpe
11:45 Lastevanemate kuulitõuge. Samal ajal noorematele vanusegruppidele jalgpalli tutvustus
12:15 Nooremate vanuserühmade ja lapsevanemate autasustamine
12:45 Vanemate vanuserühmade (2008-2013 sünd.) soojendus
13:00 Vanemate vanuserühmade (2008-2013 sünd.) 60m tõkkejooks ja kaugushüpe
13:45 Vanematele vanuserühmadele jalgpalli tutvustus
14:15 Vanemate vanuserühmade autasustamine

NB! Ajakavas võib esineda muudatusi!

Järgmised etapid Spordikeskuses toimuvad 27. jaanuaril ja 31. märtsil ning algavad samuti kell 11. Kolmas etapptoimub 15. septembril (uue kooliaasta alguses) Kuressaare Staadionil. Kõikidel etappidel laste võistluseks välja valitud spordialad (60m jooks, 175m jooks, kaugushüpe, pallivise, 6.-11.aastastele 60m tõkkejooks, 8.-11.aastastele ka turboodavise ja kõrgushüpe) on neile võimetekohased. Lastevanematele on erinevatel etappidel kavas 60m jooks, kaugushüpe, saapavise ja kuulitõuge.

Traditsiooni jätkavad Saaremaa Spordikool koostöös lasteaedade liikumisõpetajate, kehalise kasvatuse õpetajate ja kergejõustiku treeneritega. Sarja peamine idee on tekitada lasteaia- ja algkooliealistes lastes huvi sportimise vastu ning suunata neid seeläbi juba varakult sellega tegelema. Sarja raames on neil võimalus lähemalt tutvuda erinevate kergejõustikualadega, põgusalt ka teiste spordialadega (nt korvpall, võrkpall, judo jt). Sarjast osavõtt tuleb kasuks eriti eelkooliealistele lastele, kuna kooli minekuks on neil alad juba tuttavad ning kehalise kasvatuse tundides on head tulemused kergemini saavutatavad.

Sarja teiseks eesmärgiks on tutvustada lastele kergejõustiku, aga ka laiemalt sportimise võimalusi Kuressaare linnas. Väike võistluselement igal etapil motiveerib ehk järgmiseks korraks mõnda ala ka rohkem harjutama. Sarjaga püüame liikumisharrastust noortele peredele lähemale tuua ja igapäevasemaks muuta.

Võistlustel osalevatel lastel on tore võimalus oma võimeid proovile panna teiste eakaaslastega võisteldes ning erinevate etappide järel märgata ka oma sportlike tulemuste arengut. Et etapid ei oleks nagu tavalised koolivõistlused, saavad ka lapsevanemad võtta osa neile mõeldud võistlusaladel, olles seeläbi spordi tegemisega lastele eeskujuks. Peale selle saavad lapsevanemadki meelde tuletada oma kunagisi tulemusi ning võrrelda neid praeguste resultaatidega. Pühapäev Spordiga on suurepäraseks võimaluseks veeta sportlik nädalalõpp koos perega.

Kõikidel etappidel algab päev soojendusvõimlemisega. Pärast võistlust, enne autasustamist toimub mõne teise spordiala (nt korvpall, võrkpall jt) näidistreening, tutvustavate harjutuste tegemine.

Igal etapil saavad kõik noored sportlased šokolaadi ning diplomi oma tulemustega. Lisaks autasustatakse võistlusalade iga vanusegrupi kolme parimat poissi ja kolme parimat tüdrukut Pühapäev Spordi medaliga. Ka kolm esimest ema ja isa igal alal saavad diplomi ja meene.

Ühtlasi toimub kõikidel etappidel loosiauhindade loosimine:
1) kõigi sportinud poiste vahel,
2)kõigi võistelnud tüdrukute vahel,
3)sportliku pere auhind, mis loositakse välja võistelnud lapsevanemate vahel.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL