MENÜÜ

Rehabilitatsiooni võimalused vähipatsiendile

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Teisipäev, 22.05.2018
location_on Pikk 39, Kuressaare, Kategooria: Õpituba

Vähihaigus on organismile raske ja kurnav. Ravi toob kaasa erinevaid operatsioone, keemia- ja kiiritusravi, bioloogilist ja hormoonravi. Lisaks haigusest enesest tingitud ja ravidest tulenevatele füüsilistele vaevustele on kuklas kummitamas mitmed mured, sageli vaevab vähihaiget depressioon, masendus, kurbus. Erinevate raviskeemidega saadakse enamasti küll haigusest jagu, ent pahatihti vähenevad inimese töövõime ja igapäevatoimetustega hakkamasaamine.

Sellistel puhkudel on abi rehabilitatsiooniteenusest, mille taotlemisel jääb tihtipeale vajaka teadmisest ja oskusest seda teenust taotleda.
Koolituse käigus antakse ülevaade, mis on rehabilitatsiooniteenus, milleks seda vaja on, kuidas seda taotleda, millal osutab rehabilitatsiooniteenust Töötukassa ja millistel tingimustel Sotsiaalkindlustusamet.

Koolitusel osalejatel palume neid huvitavad küsimused saata enne koolituse toimumist, sellisel juhul saab koolitaja garanteerida küsimustele vastuse kohapeal. Teistele küsimustele vastamine võib viibida.

Koolituse järel pakub koolitaja individuaalset kiir-nõustamist (15 minutit inimene). NB! Nõustamisele on vajalik eelregistreerimine!

Koolitaja Kristi Luksepal on rakenduslik kõrgharidus õigusteaduses ning magistrikraad sotsiaalteadustes. Ta on tegutsenud vabatahtliku vähipatsientide kogemusnõustajana alates 2003.a ning 2004.a käivitas ta esimese eestikeelse vähiteemalise internetifoorumi www.kaev.ee. Internetifoorumist kasvas välja 2007.a MTÜ Vähiüning KAEV, mille asutajaliige ning juhatuse liige Kristi senini on. Üle 5 aasta töötas Kristi tervishoiu sotsiaaltöötajana SA-s PERH peamiselt vähihaigusega inimeste palliatiivravi raames.
Nii oma haiglas töötamise karjääri jooksul kui ka vabatahtliku kogemusnõustajana on ta nõustanud, abistanud ja toetanud tuhandeid vähihaigeid ja nende lähedasi ning läbi viinud mitmeid vähipatsientide õiguseid tutvustavaid koolitusi.

Küsimused palume saata ja koolitusele ning nõustamisele eelregistreerida aadressil saare.vahiuhing@gmail.com või saata sõnum meie ühingu FB lehe MTÜ Saaremaa Vähiühing kaudu.

Koolitus Toimub Saaremaa Puuetega Inimeste Kojas, Pikk 39 Kuressaare.

Koolitus on MTÜ Saaremaa Vähiühing liikmetele tasuta, teistele on osalusrõõm 3.- €

Olete väga oodatud!

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL