MENÜÜ

Saaremaa Hingefestival 2019

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Neljapäev, 08.08.2019 15:00
location_on Loode Turismitalu Loode talu,Kuralase küla,Saaremaa, 93438 Kuralase, Saaremaa,, Kategooria: Festival

ღ Armas hing! ღ

Sumedal augustikuul sünnib siia ilma kolmandat korda Saaremaa Hingefestival, milles põimub ühte ilusate hingede koosolemine ja kordumatu looming. Oled südamest oodatud osalema sel kosutaval teekonnal, kus erinevad töötoad, rituaalid, loengud ja kontserdid loovad hingepuudutava kogemuse.

ღ.ღ.ღ

Hingefestival toimub Saaremaa looderannikul, Tagamõisa poolsaarel. Seal looduse keskel asub maagiline Loode Turismitalu, mis eelmisest aastast juba paljudele tuttav on. See traditsiooniliselt ehe talukoht pakub mõnusat olemist rookatusega palkmajades ning avar õueruum annab edasi Saaremaale iseloomulikku ürgset ilu. Talu juurde kuuluvad kolm imelist sauna, millest üks on vana ja väärikas suitsusaun. Katusega välisaalis leiavad väljendust loomingulised tegevused. Jalutuskäigu kaugusel asub metsajärv ja mererand, kus end värskendamas saab käia. Taluhooned kaunistame Eesti kunstnike loominguga, luues mininäitused, mis üksteise sisse sulanduvad.

Vaata lisaks: http://www.loodetalu.ee/

.ღ.

Tänavune hingekosutav kava on teie ees. PS! See nimistu saab veel mõned täiendused – hoidke silm peal, et olla kursis tervikliku kavaga. Pikemad tutvustused kõigi loojate ja tegevuste kohta lisame siia lehele eraldi postitusena.

⥇ REGILAULURING. Helen Kooviste eestlaulmisel ammutame jõudu regivärsi tüüpi, kordustega lauludest, mis kannavad sõnumit meie metsast, maast ja laulmise väest. Lauluvalik on jõukohane kõigile ega nõua varasemat laulukogemust.

⥇ VÄEEHTE VALMISTAMINE JA PÜHITSEMINE. Reti Toriella kutsub looma talismane kasutades erinevaid ürgseid materjale nagu nahk, looma- ja linnuluud, suled jms. Unikaalsetes ehetes kohtub loomade ja lindude vägi, taevane tarkus ja maine jõud ning inimese käte kaudu voolav armastus.

⥇ SHINDO PRAKTIKA. Kerli Marmor juhendab Jaapanist pärit massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste tundi, kus iga harjutus on seotud kindlate organite ja emotsioonidega. Shindo sobib nii algajatele kui edasijõudnutele. Tegemist on iidse keha ja vaimu tervendava praktikaga.

⥇ HINGELAULU RÄNNAK. Ilona Maria Abiline kutsub avastama oma siseilma helisid ehk hinge laulu, mis on igaühel kordumatu ja unikaalne. Lauluringi on oodatud kõik, kes soovivad laulda, aga mitte teiste lugusid. Lauluringis saab vaigistada meele ja ühenduda oma hingesügavusega, unustades hetkeks kõik sõnad.

⥇ ŠAMANISTLIK TERVENDUSKONTSERT. Pete Kabir Pengry (UK) on helidega tervendamise meister, kes vahendab sisemist kasvu toetavat muusikat koos šamaanitrummiga. Trumm on Pete elus olulisel kohal olnud alates lapsepõlvest, süvendades ühendust helide maailmaga läbi tema elu. Pete jagab oma muusikas kutset tulla koju, kehasse, kus asub püha kohalolu. Kontsert-rännakul saavad laetud nii keha kui vaim.

⥇ HELIDEGA TERVENDAMISE TÖÖTUBA. Pete Kabir Bengry (UK) õpetab helidega tervendamise kunsti. Fookuses on ühendus hinge ja hääle vahel, samuti kohalolu ja keskme hoidmine heliteraapia toimingus.

⥇ SUITSUSAUNA RITUAALID. Kristina Paškevicius kutsub kogema püha rituaaliruumi suitsusaunas, mis on meie rahva pühakoda. Teadliku kohalolu ja tänutundega siseneme sauna, kus palved, soovid ja laulud loovad ühise rituaalse ruumi. Kohtume iseendaga nii nagu siia tulime – alasti ja puhtana.

⥇ AUSUSE PRAKTISEERIMINE EHK CIRCLING. Rain Tunger, Elina Ojastu, Alar Ojastu, Kätlin Kalling ja Maarja-Liisa Kärp kutsuvad praktiseerima radikaalset ausust, millel ei ole reegleid. Circling on ruum, kus igaühel on võimalus märgata reaalajas oma maske ning valesid. Circling on unikaalne meditatsioon koos teistega ning potentsiaalselt terapeutiline isikuarengu tööriist oma varjupoole nähtavaks toomisel. Circling on kõik, mis inimene parasjagu hetkes on. Circling võib olla seetõttu nii lihtne kui raske. Valus kui meeldiv. Circling on ainus koht, kus kõigi progress sõltub ühiselt jagatava aususe kogusest.

⥇ LOOVUSE ÄRATAMINE. Tamur Tohver kutsub kahetunnisele koolitusele, mis hõlmab erinevaid individuaal- ja rühmaharjutusi, mis treenivad spontaansust, avatust ja võtavad maha psühholoogilisi blokke. Läbi mänguliste ja teatraalsete harjutuste leiavad osalejad isikliku loomingulisuse ja julguse seda teostada. Harjutused on vahetud ja praktilised. Nende draamavorm annab inimestele võimaluse olla vahetu ning otsinguline. Osalejad saavad läbi selle treeningu arendada oma tugevaid külgi ja avastada uusi, vabaneda pingetest leidmaks julgust ja enesekindlust nii individuaalselt kui erinevates koostöövormides.

⥇ TEE JA PUUDUTUS. Steve Kokker viib läbi teetseremoonia, kus iidsete teepuude meditatiivne potensiaali ning puudutuse ja liikumise mänguline teekond kohtuvad. Tunnetuslikul avastusretkel ühenduvad sisemine tarkus põneva eneseväljendusega.

⥇ ANDESTAMISE RING. Helena Kübar viib läbi andestamise ringi südamete tervendamiseks, et suudaksime andestada iseendale, teistele ja kogu maailmale. Andestamise ringil on kindel ülesehitus ja tegevused toimuvad toetava muusika saatel. Mineviku vimmast ja vihast vabanemine on tõeline kingitus iseenda südamele.

⥇ HIRMUDEST VABANEMINE. Tamur Tohver kutsub omandama oskusi ärevuse, hirmu ja paanikahoogude vältimiseks. Loeng-praktikumi käigus omandatakse 0-punkti meetod ja terviklik keskendumismeetod, mille täpne ja konkreetne tehnika aitavad ära hoida jõuetuse ning kingivad tegutsemis- ja toimetulekuvõime ootamatutes olukordades.

⥇ VABASTAV HINGAMINE JA ELURÕÕMUST PAKATAV TANTS. Kert Grünberg kutsub osalema kahetunnises vabastava hingamise töötoas, mis sisaldab ekstaatilist tantsu ning vabastavat teadlikku hingamist. Vabastav hingamine on isiklikule kogemusele orienteeritud praktika, mis vabastab füüsilisi pingeid, leevendab stressi ja depressiooni ning tõstab eluenergiat.

⥇ LUGUDE JUTUSTAMINE SÕNAS, PILDIS JA HELIS. Jürgen-Kristoffer Korstnik kutsub omandama teadmisi jutuvestmise mitmekülgsetest võimalustest, muinasjutu strukuurist ja loo jutustamisest paberi ja pliiatsi abil. Õpime loominguliselt elavdama lugusid hääle, eriefektide, muusikainstrumentide, liigutuste ja teatraalsete žestide abil.

⥇ HOMMIKUNE VINYASA FLOW JOOGA KOOS HELIRÄNNAKUGA. Annika Sauga ja Taavi Kasemägi kutsuvad kohtuma keha ja meele mugavustsooni äärealadel, et oma olemist liikumises ja helivõngetes lahustada. Vinyasa Flow joogaseeria saab kombineeritud erinevate instrumentidega nagu didgeridoo, koshi kellad, djembe, flööt ja Tiibeti helikausid. Üheskoos mediteerime, hingame, liigume keha, meele ja helivibratsioonide saatel sügavamale iseenda ilus ja võlus.

⥇ SÜTELKÕND. Vabastav ja kõikvõimalikkust loov sütelkõnni rituaal loob võimaluse uuena sündida.

⥇ VABA LAVA. Kutse kõigile, kel sahtlisse kirjutatud luuletused, laulud ja lood soovivad avalikkust näha või kes hoopis kohapeal improviseerida soovivad. Vaba lava on piirideta eneseväljenduse koht, kus jagada kuulajatega unikaalset omaloomingut.

⥇ TAIJI PRAKTIKA. Ivo Hillermaa juhendamisel praktiseerime Hiinast pärit harjutuste kompleksi, kus sujuvad aeglased liikumised sooritatakse meditatsioonis. Taiji koosneb katkematust rütmilisest liikumisest, mis koos hingamisega loob sisemise energiataseme tõusu.

⥇ MINDFULNESS MEDITATSIOON. Eeva Liisa Vahtra viib läbi juhendatud meditatsiooni, mille ärkvelolek kannab endas kohalolu ja olevikus elamise sügavat sõnumit. Meditatsiooni käigus loome intiimsema ja tähenduslikuma suhte iseenda ja välismaailmaga.

⥇ PÄRIMUSRETK LOODUSES. Ene Lukka-Jegikjan pärandab kõigile huvilistele teadmisi rahvapärimusest. Mõtlusretk toimub vabas vormis jalutuskäiguna looduses ning sisaldab pärimuskultuuri mõtestamist läbi laulu, laulumängu ja rituaali.

⥇ JUHENDATUD TEEKOND KEHA & MEELE ÜHENDUSSE. Siret Närja kutsub juhendatud teekonnale, kus teadvustada seoseid keha ja meele vahel läbi häälimise, eneseabimassaaži, liikumisharjutuste, aroomiteraapia ja kontaktliikumise.

⥇ KAKAOPIDU KOOS ELAVA MUUSIKAGA. Tallinn Afro Beat Orchestra (ATBO) ja Guatemala tseremoniaalne kakao loovad elutulest pulbitseva kontsert-tantsu, kus end ehedalt välja elada saab. Särtsu täis live muusika orkester koosneb 10 andekast Tallinnas resideeruvast multikultuursest muusikust, kelle meisterlikus kasutuses kõlavad saksofon, kitarr, trompet, trummid, klahvpillid ja paljud muud instrumendid. Guatemala päikese all kasvanud puhas kakao on võimas südame ning tunnetusmaailma avardaja, mille koosmõjul saab toimuma tõeline ekstaasi ja elurõõmu pidustus!

⥇ TANTSURÄNNAK AVATUD PÕRANDAL. Eeva Kallis juhendab vabastava tantsu rännakut (Open Floor), mis õpetab märkama tähelepanu suunamise väge ja kohalolu lihtsat ja maandavat toimet. Tantsurännaku ajal õpime kuulama ja järgima oma keha ja kasutama õpitut oma igapäevas.

ღ.ღ.ღ

Koosveedetud päevade vältel ammutame elujõudu värskest toidust, mis valmib armastusega hoolikalt valitud toorainest. Toetame võimalikult palju kohalikke väiketootjaid ning sööme kohapeal kasvanud toitu. Naudime värsket ja elus taimset toitu, mis toetab keha tervikliku energiaga. Toiduloomise eest vastutavad kogenud toiduhaldjad.

.ღ.

Saaremaa Hingefestival on meelemürgivaba kogunemine. Kogeme rõõmu puhtast olemisest ning saavutame huvitavaid seisundeid läbi kogetud praktikate. Paastume ka liigsest mõtlemisest, mürast ja elektroonilistest seadmetest. Olemise lihtsuses ja ühtsuses peitub võimas tunne, mida saame üheskoos märgata ja jagada.

ღ.ღ.ღ

Väga oodatud on lapsed, kes saavad tunda rõõmu omavahelisest mängimisest ning samuti võtta osa festivalil toimuvast. Sel aastal planeerime ka lastele suunatud tegevusi.

.ღ.

Ööbida on võimalik nii siseruumides kui telgiga vabas õhus.
Voodikohad asuvad jagatud tubades ning tulevad koos kogu vajaliku magamisvarustusega. Voodikohti on piiratud arv ning neid jagub kiirematele. Ühe voodikoha hind kolme öö eest on 30€.

Telkimise jaoks on olemas avar karjamaa, kuhu saab privaatse telkimisala luua ja end mõnusasti välja puhata. Telkimise eest eraldi tasu ei ole.

ღ.ღ.ღ

Osaluspanus nelja päeva, kõigi töötubade ja söögikordade eest on 150€. Kui valid magada õdusas toas lisandub voodikoha eest 30€.

Lapsed (kuni 14a), kes tulevad festivalile koos lapsevanemaga, saavad osaleda tasuta.

Pileteid on piiratud koguses ning need saab soetada eelmüügist, saates e-kiri aadressile hingefestival@gmail.com. Soeta pilet aegsasti, et kindlustada koht festivalile.

.ღ.

Soovitame soojalt leida aega, et tulla kohale terveks festivali ajaks, sest nii on saadud kogemus terviklik ning avalduda saab parim võimalik mõju.

Oled südamest oodatud looma ja kogema Hingefestivali maagiat! Kohtume kuldsel südasuvel imelise saare peal, et rikastada hinge meeliülendaval moel.

ღ.ღ.ღ

Lisainfo & vastused: hingefestival@gmail.com.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL