MENÜÜ

Kuressaare Kammermuusika Päevad – “Balkani hing”

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 05.08.2017
location_on Kuressaare Kultuurikeskus, Kategooria: Festival

XXIII Kuressaare Kammermuusika Päevad toimuvad 1. – 5. august 2017.

Eesti vanim ja tuntuim rahvusvaheline kammermuusikafestival “Kuressaare kammermuusika päevad” on publiku hulgas populaarne ja oodatud muusikasündmus ning kaunistab oma põnevate ja eriilmeliste kontsertidega Saaremaa kultuurisuve aastast 1995.

Laupäev, 5. august 2017 kell 19 – FINALE: “Balkani hing” – Eesti Sinfonietta Solistid

Kavas:
Kazandjiev. Maistorovici. Skalkottas. Bartók. Mustlasmuusika.

Festivali lõppkontserdil esineb loominguliselt ärksatest solistidest koosnev orkester – Eesti Sinfonietta. Need interpreedid on juba aastaid koos musitseerinud ja esinenud Euroopa mainekates kontserdisaalides, sh Amsterdami Concertgebouw´s, Kölni ja Peterburi Filharmoonias, Brüsseli Flageys ja Bozaris ning osalenud festivalidel Ars Musica Belgias, Internazionale Pianistico di Brescia, Mittelfest ja Emilia Romagna Itaalias, Iitti muusikafestival Soomes, Musikfest Kreuth am Tegernsee Saksamaal. Arvukad kontserdireisid on viinud orkestri Euroopasse, Lõuna-Ameerikasse ja Lähis-Idasse ning osaletud on ka paljudel Eesti muusikafestivalidel.
Kontserdil kõlab temperamentne Balkanimaade muusika – selle ainulaadse kontserdi tonaalsuseks on ekspressiivne helikeel, mis on saanud inspiratsiooni Balkani etnomuusikast ja nende maade rahvaste rahutust hingest. Kui veenvalt suudavad Eesti Sinfonietta muusikud muutuda kirglikeks mustlasviiuldajateks? Tulge veenduge ise!

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL