MENÜÜ

TeatriKino – AHTO. Unistuste jaht

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Esmaspäev, 02.04.2018
location_on Kuressaare Linnateater, Kategooria: Kino

1940. aasta maikuus maabub New Yorgis purjelaev “Ahto”. Laeva pardal on kapten Ahto Valter, tema naine, kolmeaastane poeg ning reisikaaslased Ameerika Ühendriikidest, Kanadast, Austraaliast. Selja taga on poolteist aastat ümberilma purjetamist.

Dokumentaalfilm Ahto Valterist, suurelt unistajast, seiklejast ja meremehest, kelle II maailmasõja eelne ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval pani noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis pani teda seda kõike läbi tegema.

Filmis püütakse lisaks ühe inimese eluloole, tunnetada Ahto maailmavallutuse ja unistuste poole püüdlemise rasket rada. Vaataja näeb maailma tema muutustes ja eripäras, mis eelmise sajandi 20-ndatel ja 30-ndatel toimus. See oli aeg, kus kuulsuse saavutasid need, kes vallutasid midagi seni vallutamatut. Charles Lindeberg, Amelia Earheart ja prantslane Alain Gerbault tegid midagi, mis enne neid oli veel tegemata…

Kangelase püsimatu meel, aastatepikkused katsumused oma unistuste täitmiseks ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis kasutades unikaalseid arhiivimaterjale, avab vaataja jaoks eelmise sajandi maadeavastaja ihalused. Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase ja tema isa päevikutele, tänu unikaalsetele filmikaadritele, mis reisi jooksul filmilindile jäädvustatud ning poja mälestustele isast. Film toob vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo, tema kujunemisprotsessi selleks, kes ta oli ning viib vaataja maailma, mille ta läbis, et selleks saada

Ahto Valter on inimene, kellest tänapäeval eriti palju ei teata. Poiss, mees ja meediasündmus, kellest rääkisid suure maailmasõja eelõhtul ajalehed mõlemal pool Atlandi ookeani ning kes seejärel unustati.

Dokumentaal
Filmi pikkus 1h 35min
Lubatud kõigile
Eesti ja inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Kell 18:00

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL