MENÜÜ

TeatriKino “Florida projekt”

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Reede, 16.03.2018
location_on Kuressaare Linnateater, Kategooria: Kino

Sean Bakeri järg Los Angelese tänavadraamale “Tangerine” on järjekordne värvikas ja vitaalne portree ülejäänud Ameerika ühiskonnale nähtamatust või märkamatuks jäänud kogukonnast.

Selle filmi peategelased on “varjatud kodutud”, perekonnad, kes elavad abirahast Florida odavates motellides. Tontlikult kahvatutes värvides mänguväljakud lastele, kes sealsete elamiste vahel vabalt ringi jooksevad, näevad need motellid välja nagu kõigest paari kvartali kaugusel asuva Disneylandi suhkruste fantaasiate ebardlik võsuke.

Elu on seiklus, teab 6-aastane ninatark Moonee, kes oma noore emaga elab Floridas, uhkesse Disney Worldi viiva kiirtee ääres asuvas odavas motellis. Need kirevad elupaigad ei võõrusta enam turiste, vaid on koduks pigem elu hammasrataste vahele jäänud tavalistele ameeriklastele. Moonee ning tema sõbrad Jancey ja Scooty ei lase end häirida ümbritsevast vaesusest, sest neil on vaja ringi tuuseldada suviselt pleekinud mänguväljakutel ja avastada paiku, mida pakub “Võlulossi” nime kandev motell.

Majutusüksuse karm, kuid südamlik juhataja Bobby on oma klientide jaoks nii võimuesindaja kui ka isafiguur, kel tuleb majandusküsimuste lahendamise kõrval korrale kutsuda hullavaid lapsi ja manitseda Moonee tuulepäist ema, kes annab endast kõik, et enda ja tütre elu järje peal hoida.

Film esilinastus 2017. aastal Cannes’i filmifestivali kõrvalprogrammis Quinzaine des realisateurs. Bobbyt kehastav Willem Dafoe kandideerib parima meeskõrvalosa Oscarile ja tema rollisooritust on tunnustanud üle poolesaja kriitikute ühenduse ja festivali.

Lavastaja: Sean Baker
Osades: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Valeria Cotto, Christopher Rivera, Bria Vinaite, Caleb Landry Jones
Tootja: Cre Film, Freestyle Picture Company
Levitaja: A-One Films

Draama
Filmi kestvus 1h 51min
Alla 12 a. mittesoovitatav

Kell 19:00

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL