MENÜÜ

TeatriKino – Kolm reklaamitahvlit linna servas

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Neljapäev, 08.02.2018
location_on Kuressaare Linnateater, Kategooria: Kino

Mildred Hayes (Oscari-võitja Frances McDormand) on eluraskuste poolt kõvaks keedetud lahutatud naine, keda piinab päevast päeva Missouri väikelinna Ebbingi politsei tegevusetus. Mildredi teismelise tütre mõrva uurimine pole kuhugi välja viinud ning mitme kuu jooksul pole kinni peetud ainsatki kahtlusalust. Naine paneb kohaliku konnatiigi lainetama, rentides linna toova maantee ääres kolm reklaamtahvlit, mille sisu on otseseks väljakutseks kohalikule korrakaitsele, täpsemalt šerif William Willoughbyle (Woody Harrelson). Kui sündmuste käiku sekkub šerifi parem käsi, ebaküps vägivaldne memmekas Dixon (Sam Rockwell), aitab see konflikti lahendamisele kaasa sama edukalt kui bensiiniga täidetud tulekustuti.

Kogu loo kirjutas ja lavastas riiukuke moega iirlane, Oscari-võitja Martin McDonagh, kes on varem kinkinud publikule sellised mustast huumorist nõretavad väikesed maiuspalad nagu „Palgamõrvarid Brügges“ ja „Seitse psühhopaati“. Õnneks pole McDonagh oma käekirja minetanud, alles on nii võllanaljad, ootamatud vägivallapursked kui ka siit-sealt läbikumav südamlikkus.

Lavastaja: Martin McDonagh
Osades: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Peter Dinklage, Abbie Cornish, Caleb Landry Jones, John Hawkes
Tootja: Fox Searchlight
Riik: USA, Suurbritannia
Levitaja: HeaFilm

Komöödia, draama, krimi
Filmi kestvus 1h 55min
Alla 14 a. keelatud
Inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitrid

Kell 19:00

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL