MENÜÜ

TeatriKino “Nähtamatu niit”

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Neljapäev, 15.03.2018
location_on Kuressaare Linnateater, Kategooria: Kino

“Nähtamatu niit” kandideerib 6-le Oscarile: parim film, parim re?ii, parim meespeaosatäitja, parim naiskõrvalosatäitja, parim filmimuusika, parim kostüümidisain.

Filmi sündmustik leiab aset sõjajärgses Londonis 50ndatel Briti moeskeene keskmes, kus tuntud kleididisainer Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) koos õe Cyriliga (Lesley Manville) riietab oma Woodcocki Moemajas nii kuningakoja liikmeid, filmitähti, kõrgseltskonna debütante ja daame kui ka rikkaid pärijannasid talle eripärase stiiliga kaunitesse kleitidesse.

Naised tulevad ja lähevad Woodcocki elus pakkudes veendunud vanapoisile inspiratsiooni ja seltsi, kuid kõik muutub kui kleidimeister kohtab noort isepäist preili Almat (Vicky Krieps), kellest saab peagi mehe elu keskpunkt, muusa ja armastatu. Reynoldsi varasemalt nii talitsetud ja etteplaneeritud elustiil saab nüüd armastuse jõul täielikult pahupidi pööratud.

Selle tumedavõitu hõrgu armastus-thrilleriga maalib Paul Thomas Anderson efektse portree nii kunstnikust tema loomeprotsessis kui ka naisest, kes paneb mehe maailma pöörlema. NÄHTAMATU NIIT on re?issööri kaheksas film ning teine koostöö Daniel Day-Lewisega, kes on hiljuti avalikkusele teada andnud, et kavatseb selle filmiga panna punkti oma pikale ja edukale näitlejakarjäärile. Paul Thomas Anderson on Oscaritele kandideerinud ka oma varasemate, tänaseks juba kultuslikku staatusesse tõusnud filmidega “Boogie Nights” (1997), “Magnolia” (1999), “There Will be Blood” (2007) ning “Inherent Vice” (2014).

Lavastaja: Paul Thomas Anderson
Osades: Daniel Day-Lewis, Vicky Krieps, Lesley Manville, Camilla Rutherford, Sue Clark, Joan Brown, Harriet Leitch
Tootja: Universal Pictures
Levitaja: Vaata Filmi

Draama,romantika
Filmi pikkus: 2h 11min
Alla 12 a. keelatud

Inglise keeles, eesti ja venekeelsete subtiitritega

Kell 19:00

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL