MENÜÜ

Tõnu Kõrvits. Lageda laulud. Külas filmi autor Marianne Kõrver

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Reede, 14.12.2018 18:00
location_on Kuressaare Linnateater, Kategooria: Kino

Tõnu Kõrvits. Lageda laulud (2018)

Autor: Marianne Kõrver
Operaatorid: Marianne Kõrver, Margus Sikk
Heli: Lauri-Dag Tüür
Stsenaariumi konsultant: Ülo Krigul
Tootja: Klaasmeri

Dokumentaalfilm heliloojast Tõnu Kõrvitsast.

Linastusel on külas filmi autor Marianne Kõrver.

Filmi pikkus 58min
Eesti keeles, inglisekeelsete subtiitritega.

“”Lageda laulud” on teekond üksinduse kõige salajasematesse soppidesse – sinna, kuhu teinekord ei julgegi piiluda.“ Tõnu Kõrvits.

Viiendat kümnendit kõndiv Tõnu Kõrvits on helilooja, kes end kergesti ei ava. Kuigi ta on üks mängitumaid Eesti heliloojaid, eelistab Tõnu inimesena jääda alati pigem varju. Tema isikut ja muusikat kannab saladus, millest osasaamine on mõeldud neile, kes vaatavad sõnade taha, unustavad end kuulama ning lasevad Tõnu loodud helidel end kaasa viia müstilisele ja poeetilisele teekonnale, mille lõppedes on kõigis midagi muutunud.

Film “Lageda laulud” on oma nime saanud Tõnu samanimelisest kooritsüklist, mille aluseks on Emily Brontë pea gootilikult tume poeesia, mis kannab endas õrnu looduskujunditesse tõlgitud hingeseisundeid. Tõnu lummavalt jõulised “Lageda laulud”, mis on olnud Amazoni edetabelis enimmüüdud klassikaplaat, on ühtlasi ka filmi nii muusikaliseks kui ka sisuliseks keskmeks.

“Lageda laulud” on film heliloojast, tema muusikast ning inimestest, keda see muusika sügavalt puudutab.

Muusikalisel rännakul Tõnu Kõrvitsa „Lageda lauludega“ osalevad Doris Kareva, Tõnis Kõrvits, Mark Raidpere, Kersti Kaljulaid, Gunnar Männik, Rein Ränk, Tiit Käit, Virve Liitvee.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL