MENÜÜ

Tornimäe raamatukogu 100 ja EV 100

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Reede, 26.10.2018
location_on Tornimäe Rahvamaja, Kategooria: Muu

Tornimäe raamatukogu juubelit soovime tähistada piduliku koosviibimise ja raamatukogu tegevust tutvustava trükisega.

Juubeli tähistamisele on kutsutud Mehis Tulk, kes tutvustab Pöide kandist inspireeritud teost “Foogt”. Lisaks anname välja trükise Tornimäe raamatukogu ajaloo ja tegevuse kohta 100 aasta jooksul.

Tornimäe raamatukogu asutamisdokumente ei ole säilinud. Tornimäe raamatukogu kohta on esimene märge Riigiarhiivis – Pöide Haridusseltsi raamatukogu 1922. aasta teateleht. Seal on kirjas, et raamatukogu asutajaks oli Kuressaare Eesti Seltsi Pöide Haridusselts. Raamatukogu asus Pöide Haridusseltsi pidusaalis, oli iseseisev ja avalikus kasutuses. Raamatukogu oli avatud 1 päev nädalas ja kokku aastas 52 tundi. Lugejaid oli 154.

Juubeli puhul koondame trükises raamatukogu ajaloo ja rolli viimase 100 aasta jooksul kogukonna tegevuses. Raamat annab ülevaate, milline on olnud raamatukogu roll kogukonnas ja kuidas see on ajas muutunud. Ühest raamatukogust kasvas välja mitu haruraamatukogu, millest üks on veelgi laienenud, aga üks ka kadunud. Seega ei ole Tornimäe raamatukogu ajalugu vaid ühe asutuse ajalugu, vaid laiemalt kogu piirkonna muutusi ja arenguid peegeldav.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL