MENÜÜ

Triigi Filharmoonia avakontsert: pianist Kristjan Randalu

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Reede, 30.06.2017
location_on Triigi Filharmoonia, Kategooria: Kontsert

Filharmoonia teine eksperimenteeriv hooaeg algab 30. juunil 2017. aastal kell 20.00 pianist ja helilooja Kristian Randalu soolokontsertiga.

Kristjan Randalu (1978) on oma põlvkonna silmapaistvamaid pianiste, keda hinnatakse nii solisti, ansamblimuusiku, helilooja kui ka arranžeerijana. Ajakiri Jazz Times kirjeldab tema muusikat kui “tundmatut ja eksootilist maad”.

Randalu on üks aktiivsemaid ja laiema haardega eesti jazzmuusikuid maailmas. Ühena vähestest eesti muusikutest esineb ta järjepidevalt ka Aasias, Aafrikas ja Lähis-Idas. Tänu mitmekülgsele loomingulisele tegevusele on Randalu esindanud Eestit maailma mainekatel jazzifestivalidel ja olulisematel kontserdilavadel, olles hinnatud nii jazzi- kui ka klassikalise muusika interpreedi ja heliloojana.

Randalu koostööpartnerite hulka kuuluvad Eivind Aarset, Mark Guiliana, Ari Hoenig, Nguyên Lê, Dave Liebman, Marilyn Mazur, Ben Monder, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim ja Dhafer Youssef.
Solistina on Randalu esinenud tunnustatud orkestritega nagu Londoni Sümfooniaorkester, Stuttgarti Kammerorkester, Uus Berliini Kammerorkester, Tallinna Kammerorkester ja ERSO. Dirigentidest on tema koostööpartneriteks olnud Dennis Russell Davies, Kristjan Järvi, Paavo Järvi, Juha Kangas, Eri Klas, Vince Mendoza ja Maria Schneider.

Randalu on esinenud mainekates saalides nagu New Yorgi Carnegie Hall, Berliini Konzerthaus, Londoni Barbican, Brüsseli Flagey ja Kölni Filharmoonia ning festivalidel nagu North Sea Jazz, Istanbul Jazz Festival, Oslo World Music Festival ja London Jazz Festival. Kontsertreisid on teda viinud USAsse, Kanadasse, Koreasse, Austraaliasse, Venemaale ja Iisraeli ning kõikjale Euroopas.

2007. aastal omistati Randalule Baden-Württembergi jazzipreemia ning 2011. aastal Elioni Jazziauhind Eestis.
Tema klaverimäng nii solisti kui ka ansamblimuusikuna kõlab enam kui 30 plaadil, mille hulka kuuluvad Grammy nominatsioon 2006. aastal ning 2012 Aasta Jazzialbumi tiitel Eesti Muusika Auhindadel. 2014. aastal pälvis Randalu Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Pilet: 10/17 eurot. Piletid on müügil kohapeal ning alates juunikuust Piletimaailmas.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL