MENÜÜ

Tule tulemine“ 2.–3. juunil Saare maakonnas

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Pühapäev, 02.06.2019 10:00
location_on Saaremaa, Kategooria: Sündmus

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Tule tulemine“ on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda toimus üle-eestiline tuletulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga.

Seekordse juubelilaulu- ja tantsupeo juhtmõttest „Minu arm“ lähtudes on 2019. aasta „Tule tulemisel“ tule hoidjad ja edasikandjad taas maakonnad, nii nagu ka 1969. aastal. „Tule tulemine“ on alati väga emotsioonide rohke ja võimsaid elamusi pakkuv suursündmus. Sel korral maakonnast-maakonda liikudes, tekib väga paljudel inimestel võimalus „Tule tulemisest“ isikliku pühendumise kaudu osa saada.

Laulu- ja tantsupeo tule teekonna korraldamine on maakondadele hea võimalus oma identiteedi tutvustamiseks ning kodupaiga kultuuriloo (taas)avastamiseks, et nii eilseid kui ka tänaseid kultuuriloolisi suurkujusid meeles pidada ja märgata.

Seetõttu kutsume ka kõiki inimesi sel teekonnal enda mälestusi, pilte ja videoid teistega jagama, kasutades sotsiaalmeedias postitades teemaviidet #tuletulemine, millega head emotsioonid ja mälestused üheks vooks kokku koguda.

Tule teekond saab alguse 1. juunil Tartust, kus XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ kunstilised toimkonnad keskpäeval laulu- ja tantsupeo tule ERM-i pargis süütavad. Järgnevad 33 päeva on aga tuli maakondade hoida, liikudes läbi terve Eesti. Tule teekond algab Saaremaalt ning lõpeb 4. juuli õhtul Tallinnas, Kalevi staadionil, kus kell 19.00 algab XX tantsupeo esimene etendus.

Iga maakond annab peotule piduliku rituaaliga järgmisele üle kahe maakonna piiril hommikul kell 10.00. Maakonnas viibib peotuli kuni 3 ööpäeva. „Tule tulemise“ korraldab Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös kõigi Eesti maakondadega.

Vaata „Tule tulemise“ ajakava ja teekonda reaalajas siin https://bit.ly/2OU5qMd

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL