MENÜÜ

Urmas Lennuk “Tasa, vaikselt sõudvad pilved…”

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Teisipäev, 05.03.2019 19:00
location_on Kuressaare Linnateater, Kategooria: Teater

Viha, armastus, pettumused, hirm ja lootused kahes vaatuses.

1919. aasta veebruaris oodatakse mobiliseeritud noormehi Kuivastusse. Teadmatus ja segadus on suur. Piisab vaid mõne ässitaja ilmumisest, kui aastasadu mõisnike meelevallas elanud rahvas on valmis võitlema oma uue vabaduse eest. Selle nimel ollakse valmis tapma ja tapetud saama. Samal ajal käib Kuressaares valimisvõitlus, mille käigus ununeb Eesti Vabariigi esindajatel taaskord rahvas ning tema heaolu.

Muutuvas maailmas, mis verinoore vabariigi vaiksel ja rahulikul saarel käärima kipub, seisab lipnik Tamm, kes püüab selles segaduses pisutki tasakaalu jalgadele seada. Inimlikud väärtused põrkuvad hirmu ja lootustega. Armastus taandub kõrvaltegelase rolli ja ühel hetkel leiab kogu Saaremaa ja Muhumaa end küsimuse ees – milleks see kõik?

Aga vastajaid pole. Neid pole kunagi olnud, kui otsitakse uusi tõdesid ja uut õigust. Ainult pilved sõuavad tasa, vaikselt… Ainult lumi langeb tasa, vaikselt… Nii nagu 100 aastat tagasi.

* Lavastus põhineb 1919. aasta sündmustel Muhu- ja Saaremaal.

Autor Urmas Lennuk
Lavastaja Raivo Trass
Kunstnik Jaak Vaus
Helilooja Feliks Kütt (Endla Teater)

Osades: Markus Habakukk, Jürgen Gansen, Tanel Ting, Katrin Kalma, Jane Napp (Endla Teater), Rauno Kaibiainen, Harry Kõrvits, Arvi Mägi, Rasmus Vendel, Juhan Soon, Uku Pärtel Rand, Uku Pokk ja Matis Prostang.

Etendus on kahes vaatuses.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL