MENÜÜ

V üleriigiline Koidula etluskonkurss

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 26.01.2019 12:00
location_on Aavikute majamuuseum, Kategooria: Konkurss

V üleriigiline Koidula etluskonkurss ootab osalejaid 26. jaanuaril kell 12 Aavikute majamuuseumis.
Osalemisest anda teada selle ürituse kommentaariumis allpool.

Lisainfo ja küsimuste korral võtta ühendust Piret Hiie-Kiviga piret@muuseum.tt.ee või 45 33706

2018. a. möödus 175 aastat Lydia Koidula sünnist. Väärikaks Eesti Vabariik 100 sündmuseks ja Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele päädib finaalvõistlusega emakeelepäeva eel, 9.märtsil 2019. a. Pärnus, Koidula muuseumis.

Etluskonkursi eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule-ja etlushuvi kogu riigis. Arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga piirkondliku vooru parimad esinejad lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumisse Pärnus.

Konkursist osavõtja peab olema vähemalt 18 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti.
Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda poolt vabalt valitud eesti autori avaldatud looming.
Konkursi korraldajad on Koidula muuseum ja Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing ning patrooniks poetess Doris Kareva. Auhinnafondi toetavad Kultuurkapital, Pärnu linn, kirjanikemuuseumid ja mitmed Eesti teatrid

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL